The Day Before wróciło na Steam. Tak jakby…

The Day Before wróciło na Steam? To oszustwo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Ktoś podszył się pod FNTASTIC i udawał, że The Day Before wróciło na Steam. To oczywiście zwykłe oszustwo i na szczęście zrobiono z nim porządek.

Co bardziej świadomi gracze mogą stwierdzić, że prawdziwe The Day Before też było oszustwem, więc w zasadzie nic się nie zmieniło. W sumie ciężko odmówić im racji, choć teraz przynajmniej sam Steam zareagował i skasował fałszywą grę.

The Day Before oszukuje znowu

Jedna z najgorszych gier ostatnich lat, a zarazem gigantyczny, mający wiele kuriozalnych zwrotów akcji, rozpisany na lata przekręt, już nie funkcjonuje. The Day Before umarło, a wraz z nim na dno najwyraźniej nie poszli wcale twórcy. Ci, wedle raportów w sieci, przygotowują kolejny scam, dlatego lepiej dmuchać na zimne. Być może dlatego niektórzy gracze wierzą, że to samo FNTASTIC maczało palce w ponownym pojawieniu się TDB na Steam?

Otóż to – gracze ostatnio odwiedzający największą platformę z grami na PC, mogli natknąć się na kartę gry. I to taką, dzięki której można było kupić samą produkcję! To dziwne, bo przecież tytuł nie tylko nie funkcjonuje, ale i został oficjalnie wycofany ze sprzedaży. Nagle jednak wrócił, z dokładnie tymi samymi materiałami; w tym screenami reklamowymi i zwiastunami. Jakby tego było mało, wszystko inne też się zgadzało – twórcy, wydawca, opis gry. Tym razem całość wyceniono na… 5,99 dolarów, czyli znacznie mniej, niż chciało FNTASTIC.

Szkopuł w tym, że wcześniej karta gry, na której miejscu pojawiło się reinkarnowane TDB, należała do… Carrot the Cat. Tak, ktoś podmienił stronę swojej gry na oszustwo, aby najpewniej naciągnąć jak największą liczbę klientów. Co ciekawe, w międzyczasie w opisie gry był jeszcze inny błąd. Można było przeczytać zajawkę GTA Brasil, które raczej The Day Before nie jest. No i nie istnieje.

Niemniej Steam zareagował dość szybko, bo cała strona gry została zablokowana. Nie wiemy, kto odpowiada za przekręt.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie