The Day Before już nie ma. Beznadziejna saga dobiegła końca

The Day Before
Newsy PC

The Day Before zdołało szybko znaleźć się na ustach całej branży po tym, jak tytuł pojawił się na platformie Steam w tragicznym stanie. Ogromne zainteresowanie graczy skończyło się falą zwrotów i zamknięciem studia deweloperskiego odpowiedzialnego za tytuł. Teraz wybrzmiał ostatni akord tej przykrej historii. Zamknięto serwery gry i to tak ostatecznie.

The Day Before kończy swój marny żywot

Chcielibyście zagrać w The Day Before? Pomijając absurdalność tego pytania, to będzie to najpewniej niemożliwe. Gra została wycofana ze sprzedaży już jakiś czas temu, ale teraz rozgrywka będzie niedostępna nawet dla tych, którzy zdążyli kupić tytuł. Wszystko przez zamknięcie serwerów produkcji, co zostało zapowiedziane już jakiś czas temu. Dokładnie 22 stycznia odłączone zostały serwery rozgrywki online, co stanowi ostatni rozdział krótkiej historii gry MMO o inwazji zombie. Jest wam z tego powodu przykro? Pewnie nie — tytuł był beznadziejny.

Rzadko kiedy gra jest tak bardzo obecna w mediach dzięki kontrowersjom wokół procesu produkcyjnego i tego, jak bardzo deweloper nie potrafi poradzić sobie z produkcją. W tym wypadku było chyba wszystko. Fałszywe obietnice dotyczące zawartości, oszukiwanie graczy w kontekście gatunku gry, angażowanie do pracy wolontariuszy, czy nawet późniejsze kasowanie wcześniejszych zapowiedzi z internetu. Dość powiedzieć, że krótko po pechowej premierze twórcy w zasadzie zawinęli interes. Dziś rozgrywka w The Day Before online też jest już niemożliwa.

Czy jest szansa, że jacyś “fani” przywrócą tytuł za sprawą autorskich serwerów? Teoretycznie tak, ale raczej bym na to nie liczył. Produkcja szybko zostanie zapomniana tak, jak “zapomniał” o niej wydawca, kasując informacje ze swojej własnej strony. Dziś tytuł osiąga zaskakująco wysokie ceny na portalach aukcyjnych, a klucz do gry jest swoistym białym krukiem. To raczej tylko ciekawostka, niż zwiastun drugiej młodości gry. Pora ją ostatecznie pożegnać!

Premiera gry miała miejsce 7 grudnia 2023 roku. Tytuł ukazał się jedynie na PC (Steam). W planach był debiut konsolowy, ale ten ostatecznie się nie wydarzy. Może to i lepiej? Ja podziękuję. Dość już nam takich produkcji, prawda?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie