To ciężko nazwać nawet downgrade’em. The Day Before zmieniło się nie do poznania

The Day Before zaliczyło olbrzymi downgrade? To zupełnie inna gra
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ja wiem, że downgrade jest dość powszechny w dobie dzisiejszych gier, ale The Day Before to już przesadza. Gracze nie pozostawiają na grze suchej nitki.

The Day Before to jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier, w którą gracze kompletnie stracili już jakąkolwiek wiarę. Studio broni się jak może, ale za każdym razem ich tłumaczenia brzmią coraz bardziej kuriozalnie.

The Day Before na porównaniu. To zupełnie inna gra

TDB oskarżane jest nie tylko o plagiat, ale również o to, że nie istnieje. Gracze obawiają się, iż niegdyś wielce oczekiwana gra tak naprawdę jest wielkim przekrętem. I choć ma to wiele sensu, patrząc na działania deweloperów, aż tak daleko bym w teoriach nie wychodził. Istnieje spora szansa, iż tytuł faktycznie powstaje i się ukaże. Tylko produkt końcowy może być zupełnie inny od tego, co nam obiecano. A już na pewno, jeżeli weźmiemy pod uwagę warstwę graficzną gry.

Jeden z użytkowników Reddita wrzucił na r/gaming bardzo ciekawe porównanie. Pozornie nie jest ono w ogóle potrzebne – wszak różnice widać na pierwszy rzut oka, bez potrzeby zaglądania do pierwszych filmików zapowiadających grę. Łącznie wideo daje jednak bardzo ciekawy wgląd w to, jak tytuł się zmienił i jak skrajnie odstaje od pierwszych zapowiedzi z 2021 roku. Warto przy okazji podkreślić, że ciężko się temu dziwić. Pierwszy filmik ewidentnie nie był “czystą rozgrywką”, a już wtedy dało się wyczuć, iż to po prostu “oszukany” vertical-slice, nawet niekoniecznie pochodzący z gry.

Różni się w zasadzie wszystko. Animacje, otoczenie, ogólna jakość grafiki, efekty cząsteczkowe, wygląd i design lokacji – główne miast w grze wydaje się w aktualnej wersji skrajnie puste i zdecydowanie pozbawione detali. Nawet pierwsze The Division z 2016 wydawało się bardziej “żyć”, choć też jest to gra osadzona w klimatach quasi-postapokaliptycznych. Gracze w komentarzach w zasadzie jednogłośnie twierdzą, że TDB będzie “oszustwem”, a niektórzy porównują nawet tę grę z niesławnym Abandoned.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie