Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na Steam zalicza obsuwę. Na The Day Before długo poczekamy

The Day Before chciało ukraść znak handlowy kalendarzowi
Newsy PC

The Day Before jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Steam. Niestety, gracze muszę uzbroić się w cierpliwość. Jest też dobra wiadomość.

Survival MMO to może dziś i nieco wyświechtany gatunek, ale trudno odmówić The Day Before uroku. Najnowsza gra od studia Fntastic dała się poznać jako najchętniej „wishlistowana” gra na Steam. Pierwsze materiały zwiastują nam wyjątkową produkcję, która ma szansę na odkupienie win DayZ i wzniesieniu „zombie survival MMO” na zupełnie nowy poziom. W tym także i graficzny.

The Day Before zadebiutuje później

Deweloperzy poinformowali, iż ich produkcja powstaje jednak na Unreal Engine 5. Tak nagła zmiana silnika wymagała więc przesunięcia docelowej premiery gry. Tytuł ten miał pierwotnie ukazać się już niedługo, bo 21 czerwca 2022 roku. Teraz wiemy, iż musimy uzbroić się w bardzo dużo cierpliwości.

Miliony ludzi dodało The Day Before do swoich list życzeń, czyniąc z TDB jedną z najbardziej oczekiwanych gier na świecie. Czując i rozumiejąc wielką odpowiedzialność, jaka na nas spoczywa, z ogromną wdzięcznością w sercu, mamy przyjemność ogłosić, że TDB przechodzi na nową technologię Unreal Engine 5! Przejście na bardziej zaawansowany i dostosowany silnik otwartych światów sprawi, że rozgrywka w The Day Before będzie jeszcze bardziej fantastyczna. W związku z tym informujemy, że nowa data premiery gry to 1 marca 2023 roku.

– czytamy w komunikacie twórców dla serwisu IGN

Przypominając – TDB to survival o dużej skali z zombiakami. Ja wiem, że przez lata mogło się to już nam przejeść, ale tym razem twórcy stawiają na absolutną klasykę gatunku. Mamy więc naprawdę spory świat, z różnymi regionami (wielkie miasto, małe miasteczka i lasy), a naszym celem będzie po prostu przetrwanie. Zajmiemy się więc pozyskiwaniem zapasów, polowaniem na innych graczy, rozbudową naszej survivalowej grupy i tak dalej. Powyższy gameplay udowadnia, że sporo zapożyczono z The Division od Ubisoftu, a sam klimat kojarzy się nieco z Days Gone czy The Last of Us.

Gra obecnie powstaje w rosyjskim Jakucku, najzimniejszym mieście na świecie. Twórcy nie muszą jednak codziennie pokonywać zasp i mrozu, gdyż całe studio Fntastic pracuje zdalnie. Deweloperzy odpowiadają za tytuły jak Propnight, The Wild Eight czy Radiant One. TDB będzie więc ich pierwszą grą o takiej skali.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie