Główny motyw muzyczny z The Batman w sieci. Jest mrocznie i zdumiewająco pięknie

The Batman na 1. miejscu rankingu
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

W sieci pojawił się główny motyw filmu The Batman. To prawdziwa poezja dla fanów – znajdziemy tam znajome dźwięki, ale i kompletnie nową aranżację.

Nowy Batman zapowiada się wybitnie interesująco. Pierwszy utwór wcale nie pomaga w oczekiwaniu…

Motyw muzyczny z The Batman do odsłuchania

Nowy film z uniwersum DC z Robertem Pattinsonem w tytułowej roli jawi się na wyjątkowe dzieło. Ponownie mamy więc do czynienia z dziejami mrocznego mściciela, ale tym razem w znacznie mroczniejszym wydaniu. Potwierdza to także nowy utwór z filmu, który znajdziemy do posłuchania w internecie (także i tutaj – poniżej).

Za muzykę odpowiada ceniony kompozytor Michael Giacchino, którego kunszt mogliśmy już usłyszeć w m.in. trylogii Spider-Man z Tomem Hollandem, Star Treku czy serialu Zagubieni. Do tego odpowiada za soundtrack do niektórych części Medal of Honor i Call of Duty.

W zasadzie od pierwszych dźwięków słyszymy, że autor jest profesjonalistą. Uderzają do nas mroczne, ale i piękne tony, miejscami zahaczające wręcz o kino noir. Chwilę później dołącza bogata, niezwykle wyniosła sekcja dęta, klimat gęstnieje, a orkiestracja narasta.

To w zasadzie wszystkie znane fanom elementy z filmów o Batmanie. Giacchino ewidentnie nie chciał „wymyślać wszystkiego od nowa”, bo oparł się na klimacie z ery filmów Tima Burtona czy nawet serialu animowanego. Wszystko to zestawił z zupełnie nowoczesną aranżacją, dzięki czemu całość brzmi znajomo, ale też świeżo. Jeżeli taki będzie cały film – jak najbardziej jestem na tak!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie