Tajemnicza wyspa i zagadkowe bransoletki w Resident Evil: Revelations 2

Oto kolejne szczegóły na temat nowego Residenta.

Wiemy już, że sequel Resident Evil: Revelations wyjdzie na PS4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PC. Data premiery na początku 2015 roku. Teraz producent Machisaka Kawata oraz reżyser Yasuhiro Anba podają kolejne informacje na temat gry w rozmowie z dziennikarzem magazynu Famitsu.


Panowie zwracają naszą uwagę na mały szczegół, który mogliśmy zobaczyć w pierwszym zwiastunie Revelations 2 (filmik do przypomnienia tutaj). Chodzi o bransoletki, które noszą na nadgarstkach postacie z trailera!

Na początku filmiku wszystkie emanują zielonym blaskiem, a kiedy atmosfera staje się mroczna, zmieniają barwę na czerwoną, co widocznie jest powiązane z przemienianiem się ludzi w zombie. – Bransoletki są najważniejszym elementem i odegrają kluczową rolę w całej historii – zdradza Kawata, ale nie wyjaśnia nic więcej.

Jak wcześniej się domyślaliśmy na podstawie pierwszego screena z gry, miejscem akcji Resident Evil: Revelations 2 będzie coś w rodzaju więzienia. Lecz nie tylko! Główny obszar będzie stanowiła ogromna wyspa.

– Pierwszy Resident Evil zapraszał nas do rezydencji. W Revelations przemierzaliśmy pokłady statku wycieczkowego. W serii mieliśmy zatem wiele zamkniętych lokacji. Revelations 2 rozegra się natomiast na samotnej wyspie, gdzieś na odległym morzu. Chcemy stworzyć coś, co można by nazwać “Wyspą Resident Evil” – tłumaczy Yasuhiro Anba.

Przedstawiono również grafikę wyspy, którą możecie zobaczyć na początku newsa. Przemierzając teren natkniemy się na wspomniane więzienie, ale – jak zaznaczyli panowie z Capcom – to tylko jedno z wielu miejsc, które zobaczymy podczas całej przygody. Nie zdradzono jeszcze, na co natkniemy się na Wyspie Resident Evil, lecz obszar gry z całą pewnością będzie o wiele większy od tego, który widzieliśmy w pierwszej części Revelations.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet