Resident Evil: Revelations 2 już oficjalnie! Zwiastun oraz platformy docelowe

Na dzisiejszej konferencji Sony mogliśmy zobaczyć krótką zapowiedź kolej gry z serii Resident Evil.

[Aktualizacja #1]


Wiemy już, że tytuł wyjdzie na PS4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz PC. Na końcu tekstu dorzuciliśmy również pierwszy zwiastun, który pokazuje to samo, co podczas oficjalnej prezentacji, tyle, że w lepszej jakości.

[Oryginalna wiadomość]

Pamiętacie francuski portal, który wygrzebał na serwerach Microsoftu okładkę Revelations 2 oraz pierwszy screen z gry? Zastanawialiśmy się wówczas, czy nie mamy do czynienia z fałszywkami. Dzisiaj możemy powiedzieć jednak z całą pewnością – Capcom szykuje Resident Evil: Revelations 2!

Oficjalna zapowiedź tytułu pojawiła się na konferencji Sony, którą zorganizowano przed zbliżającymi się targami Tokyo Game Show. Producenci zdradzili, że w kontynuacji Revelations nie wcielimy się ani w Jill Valentine, ani w Chrisa Redfield’a. Nowych bohaterów jednak nie przedstawiono.

Tak samo nie wiemy nic o nowym miejscu akcji, które przyjdzie nam zwiedzić. Wspomniany pierwszy screen wskazywał, że sequel mógłby rozgrywać się w więzieniu. Czy rzeczywiście tak będzie? Nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że zamiast morskich potworów, z którymi walczyliśmy w pierwszej części spin-offu, zobaczymy charakterystyczne dla serii żywe trupy.

Data premiery Resident Evil: Revelations 2 nie została dokładnie ustalona. Podano jednak, że gra wyjdzie na początku 2015 roku. Platformy docelowe? Na pewno PlayStation 4, choć niewykluczone, że tytuł pojawi się również na innych sprzętach, włączając w to konsole poprzedniej generacji (wspomniana już okładka wskazywała na X360).

Miejmy nadzieję, że Capcom zdradzi więcej informacji na temat gry podczas targów Tokyo Game Show, które startują 18 września.

Resident Evil: Revelations 2 – oficjalna zapowiedź

Resident Evil: Revelations 2 – pierwszy zwiastun

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet