Strajk w For Honor! Ubisoft tymczasem wprowadza aktualizację gry

Społeczność nawołuje do bojkotu For Honor ogłaszając termin strajku. Co trzeba zrobić?

Nic, ponieważ strajk, bojkot czy jakby to inaczej nazwać, ma polegać na bezczynności, czyli pozostawaniu offline w For Honor przez 24 godziny. Akcja została zaplanowana na 3 kwietnia. For Honor Blackout ma się rozpocząć wspomnianego dnia o godzinie 23:00. O co tyle krzyku?

Bojkot jest organizowany przez część społeczności For Honor, która swoje argumenty przedstawiła w obszernym wpisie na forum Reddit. Wątek jest naprawdę popularny, otrzymał już ponad 12 tysięcy punktów i  87 procent pozytywnych głosów. W skrócie chodzi o to, że organizatorzy strajku zarzucają Ubisoftowi brak komunikacji ze społecznością fanów, duże problemy z matchmakingiem czy problemy w balansie bohaterów.

Dochodzi do tego wątek ekonomiczny – jak wyliczył jeden z fanów For Honor, żeby zdobyć wirtualną walutę w grze (Stal), która pozwoliłaby na odblokowanie całej zawartości, trzeba spędzić przy produkcji aż 915 dni, jeśli gralibyśmy po 2 godziny dziennie. Innym sposobem jest kupno wirtualnej Stali za prawdziwą kasę i jeśli nowy gracz chciałby od razu za wszystko zapłacić gotówką, powinien przyszykować około 700 dolarów.

Ubisoft tymczasem wprowadza nową aktualizację For Honor, która zdaje się być odpowiedzią na ostatni ekonomiczny przytyk. Od teraz gracze mają zdobywać o 25 procent więcej Stali za skończony mecz, o 33 procent więcej za dzienne wyzwania oraz o 50 procent więcej za rozkazy poboczne. Dzięki temu zgarniemy więcej wirtualnej waluty, szybciej zdobędziemy upragnione upgready i zaoszczędzimy prawdziwą gotówkę.

Ponadto aktualizacja For Honor przywróciła do rozgrywek mapę River Fort, która zniknęła z gry przez problemy ze stabilnością. Wkrótce otrzymamy również – jeśli wszystko pójdzie po myśli Ubisoftu – niedostępną obecnie lokację High Fort. Update wprowadza ponadto nową zawartość – 12 elitarnych strojów, które możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Sądzicie, że protest fanów For Honor jest dobrym pomysłem? Zamierzacie do niego przystąpić?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.