Nowe Star Wars od EA skasowane. Co z Iron Manem i innymi tytułami?

Star Wars od EA skasowane. Czekaliśmy na tę grę | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

EA ma obecnie w przygotowaniu parę gier na licencjach Disneya. Firma potwierdziła, że skasowała nowego FPS-a Star Wars, ale co z innymi pozycjami?

Electronic Arts od jakiegoś czasu chce skupić się na rozwijaniu własnych marek, ale współpraca z Disneyem i Marvelem ma trwać dalej. Oznacza to, że choć oczekiwana gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen została skasowana, to inne pozycje nadal powstają.

Star Wars FPS od Respawn się nie wydarzy

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy o najświeższych przeciekach związanych z rozwijaną grą Star Wars w Respawn Entertainment. Studio obecnie zajmuje się trzecią częścią cyklu Star Wars Jedi oraz kilkoma innymi projektami z tego świata. Jedną miał być dynamiczny FPS z Mandalorianinem w głównej roli. Dla fanów seriali brzmiało to najwyraźniej zbyt pięknie, więc EA skasowało projekt.

Najpierw pojawiły się jedynie przecieki o możliwej kasacji projektu. Później jednak samo Electronic Arts zareagowało i przyznało, że nie dostaniemy nowego FPS-a w tym świecie. No, nie w tej samej formie przynajmniej. Respawn zajmuje się przede wszystkim kolejnym Jedi. Skoro firma kasuje nawet obiecujące projekty, raczej możemy również zakładać, że przez wiele kolejnych lat nie będzie nawet mowy o Titanfall 3.

Zawsze trudno jest odejść od projektu, a ta decyzja nie odzwierciedla talentu, wytrwałości ani pasji zespołu do gry. Dostarczanie fanom kolejnych części kultowych serii, których pragną, jest definicją przebojowej fabuły i właściwym miejscem, na którym należy się skupić.

– informuje pracowników EA (za IGN)

Wedle informacji redakcji IGN, osoby zajmujące się do tej pory anulowaną grą zostali oddelegowani do innych projektów. Część trafi do zespołu Star Wars Jedi. Inni będą pomagać przy grze Iron Man i Black Panther. To przynajmniej potwierdza, że te projekty nadal powstają.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie