Twórcy Star Wars Jedi robią grę o Mandalorianinie. Pierwsze szczegóły brzmią pozytywnie

Star Wars - nowa gra o Mandalorianinie w produkcji | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Respawn Entertainment, twórcy serii Star Wars Jedi obecnie mają pracować nad grą z tego uniwersum o Mandalorianinie. Oto pierwsze szczegóły!

Deweloperzy pod zwierzchnictwem EA doskonale odnajdują się w klimacie science-fiction, a już szczególnie w świecie Gwiezdnych Wojen. Nie dziwi więc, że to oni mają obecnie pracować nad grą opartą na serialu o Mandalorianinie, choć nie do końca wiadomo, czy faktycznie chodzi o tytuł bezpośrednio wzorowany na produkcji Disneya.

Od Star Wars Jedi do Mandalorianina

Jak informuje Tom Henderson na Insider-Gaming, Respawn Entertainment obecnie ma zajmować się rozwojem gry FPP z Mandalorianinem w głównej roli. Na ten moment nie wiemy, w jakiego łowcę nagród dokładnie chodzi i jak wiele może mieć on wspólnego z serialem. Niemniej koncepcja produkcji opiera się na polowaniu na cele po całej galaktyce w czasach świetności Imperium.

Źródła insidera podają, że deweloperzy skupiają się na grze dla pojedynczego gracza nastawionej na „mobilność” i „styl”. Głównym celem jest wydanie dynamicznej strzelanki FPP, z bardzo dużą liczbą opcji poruszania się. Ułatwić ma nam to jetpack, pozwalający na szybkie zwroty, wysokie skoki i chwilowe latanie. Kojarzy się to więc z Apex Legends i Titanfall, więc Respawn wydaje się idealnym studiem do rozwoju takiej pozycji.

Obecnie wiadomo, że mogą pojawić się elementy rozgrywki akcentujące dynamiczny charakter starć – np. możliwość odnowienia zdrowia przy regularnym zabijaniu przeciwników. Pozycja ma nie mieć otwartego świata, a opowie liniową historię. Gracze za to skorzystają z bogatego arsenału broni i wyposażenia, m.in. z nadgarstkowych pocisków, linki do wspinaczki czy specjalnego wizjera. Ponadto pojawiły się ogłoszenia o pracę w studiu, które przynoszą kolejne ciekawe kąski informacji.

We współpracy z Lucasfilm, Star Wars FPS Team opracowuje nową grę FPS AAA w galaktyce Gwiezdnych Wojen. Inspirowana klasycznymi tytułami, takimi jak Dark Forces i Jedi Knight: Dark Forces 2, nasza fabularna gra dla jednego gracza jest tworzona od podstaw z wykorzystaniem mocy silnika Unreal Engine 5. Łączymy tę inspirację i technologię z rodowodem Respawn w tworzeniu najlepszych w swojej klasie strzelanek, aby zapewnić zupełnie nowe wrażenia, które pokochają nasi gracze.

– czytamy w ogłoszeniu

Obecnie nie wiadomo, czy tytuł dostanie elementy multiplayer. Zapowiedź też raczej nie wydarzy się zbyt szybko. Tytuł od premiery dzielić mają nawet dwa lata. Przypomnę tylko, że nie są to potwierdzone informacje, choć od bardzo dobrze obeznanego źródła.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie