Marvel bardziej idzie w gry, bo na razie idzie im tragicznie. Iron Man wyznaczy nową erę

Marvel wie, że robi słabe gry, więc teraz poświęca się im w pełni
Newsy

Marvel podobno jest bardzo świadome tego, że ich gry wideo jak na razie się w ogóle nie udawały. Dlatego mają nowe plany na przyszłość.

Marvel jak na razie radzi sobie co najwyżej “średnio”, jeżeli chodzi o gry na podstawie swoich IP. W końcu mówimy o komiksowym gigancie, który po wejściu “na pełnej” w świat kinematografii niejako rozpoczął nową erę produkcji superbohaterskich. W ciągu lat gwiazda nieco wyblakła, bo i nowe filmy Marvela nie wydają się spełniać oczekiwań. Skoro więc w segmencie gier te marki praktycznie nie istnieją, a filmy powoli zaczynają się fanom “przejadać”, korporacja postanowiła wejść mocniej w rynek gier wideo.

Marvel chce naprawić niewykorzystany potencjał

Tak przynajmniej twierdzi CanWeGetSomeToast na Twitterze. Znany superbohaterski (i nie tylko) insider postanowił wyjaśnić to, co wielu graczom może spędzać sen z powiek – jakim cudem Marvel wydaje słabe/nieudane/mało interesujące tytuły? Dlaczego gry na ich licencji nie radzą sobie zbyt dobrze? Wystarczy przecież tylko spojrzeć na krótkie podsumowanie innego internauty.

Avengersi zostają wyłączeni, Midnight Suns mimo dobrych ocen jest finansowym fiaskiem, a w zasadzie jedynie udał się Spider-Man (a “dwójka” ma niemal wszystko, czego trzeba, aby została hitem), a to i tak dzięki Insomniac Games. No ale Spider-Man, choć Marvela, należy też do Sony. Najlepsze jest to, że Marvel wie, jak słabo im idzie.

Marvel boleśnie zdaje sobie sprawę z tego, że ich dział gier wideo nie wykorzystuje swojego potencjału. Pojawiły się szepty o wewnętrznej zmianie w Marvelu, aby skupić się na grach. Nowe gry EA Black Panther i Iron Man będą początkiem dążenia do czegoś WIELKIEGO.

– napisał na Twitterze insider

Zapowiedziane gry na podstawie Czarnej Pantery i Iron Mana mają więc rozpocząć nową erę gier AAA Marvela, które będą się udawały. Czy będzie jak z Gwiezdnymi Wojnami i ofensywa na poletko gier wideo się uda? Tego nie wiemy, więc możemy jedynie zaciskać mocno kciuki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie