W Star Wars Jedi: Ocalały na PS5 macie poczuć się jak prawdziwi Jedi. Najlepsza wersja gry?

Star Wars Jedi: Ocalały na PS5 ma gwarantować najlepsze doświadczenie
Newsy PS5

Sony chwali się, że Star Wars Jedi: Ocalały w wersji na PS5 może być najlepszą edycją gry. Wszystko dzięki dobrodziejstwom kontrolera DualSense.

Na blogu PlayStation pojawił się nowy wpis autorstwa O’Dell Harmon Jr. z Sony, który zachwala nową grę od Respawn Entertainment. Nie da się ukryć, że zachwalać najpewniej jest co, bo to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Fani Star Wars znów będą mogli zanurzyć się w tym świecie, a poprzednia część już pokazała, że Respawn wie, jak stworzyć dobrą grę w tym uniwersum. Posiadacze PlayStation 5 mają być podwójnie uradowani.

Moc przepływająca przez palce w Star Wars Jedi: Ocalały

Wszystko przez DualSense. Kontroler od Sony już od momentu pierwszych zapowiedzi wydawał się czymś naprawdę rewolucyjnym. I coś w tym jest, bo pod tym względem Sony zdecydowanie wygrywa z Microsoftem. Haptyczne informacje zwrotne, wbudowany mikrofon czy adaptacyjne triggery to główne funkcje tego urządzenia. Wcale nie trzeba mieć jego niebotycznej drogiej wersji, aby w pełni docenić, jak bardzo jest w stanie poprawić komfort z gry. I w Star Wars Jedi: Ocalały będzie dokładnie tak samo. Oddajmy może głos twórcom gry.

W przypadku PS5, naprawdę doceniamy haptykę i to, co wnosi kontroler, a sprawdzenie, jak to działa w przypadku pchania i ciągnięcia [umiejętności w grze – dop. red.], było świetną zabawą. A [na] kontrolerze [DualSense] czuje się to naprawdę dobrze i wykorzystujemy to. Poczujesz to na spustach, kiedy będziesz korzystał z umiejętności. Jeśli naprawdę [naciskasz] na spusty, będzie to inna reakcja. W porównaniu do tego, gdy lekko je naciągasz, gra będzie na to reagować. To właśnie niuanse w wibracjach na kontrolerze są wyjątkowe. Nasz zespół dźwiękowy jest naprawdę wnikliwy w to, jak rzeczy, które dzieją się w świecie gry, efekty i wszystko to przekłada się na to, co czujesz w rękach.

– zachwala funkcje DualSense Stig Asmussen z Respawn Entertainment

Star Wars Jedi: Ocalały wyjdzie na PC, Xbox Series X i S oraz PS5 28 kwietnia 2023 roku. Co ciekawe, twórcy już teraz mówią o możliwej kontynuacji, więc przygoda Cala Kestisa zapewne nie zostaną jeszcze definitywnie zakończone.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie