Star Wars Jedi: Ocalały nie zakończy serii? Twórcy mówią o przyszłości cyklu

Star Wars Jedi: Ocalały nie zakończy serii. Będzie trylogia?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Reżyser Star Wars Jedi: Ocalały chciałby stworzyć z tego cyklu trylogię. Wychodzi na to, że deweloperzy mają nawet parę pomysłów na trzecią część.

Stig Amussen z Respawn Entertainment, reżyser serii Star Wars Jedi niedawno rozmawiał z redaktorem serwisu IGN. W rozmowie padły bardzo interesujące informacje dotyczące nadziei i oczekiwań dewelopera. Otóż Amussen chciałby rozciągnąć cykl przygód Cala Kestisa na jeszcze jedną, trzecią grę. Ta mogłaby docelowo zakończyć opowieść rozłożoną na trylogię.

Zawsze patrzyłem na to, jak na trylogię. Jak możemy zabrać Cala i załogę w nowe miejsca poza to, co robiliśmy w pierwszej grze?

– powiedział reżyser gry

Co ciekawe, potencjalna “trójka” mogłaby już działać na Unreal Engine 5, a nie na UE4 jak “Ocalały”. Przynajmniej deweloper uważa, że to “bezpieczne założenie”. Na razie, rzecz jasna, nie ma absolutnie mowy o tym, aby uznać, że to potwierdzenie, iż kiedyś ona powstanie. To, jak na razie, jedynie prywatne słowa twórcy. Wychodzi na to, że ma jednak on parę pomysłów, w jakim kierunku poprowadzić serię.

Mieliśmy całkiem przyzwoity pomysł na ramy czasowe, w których chcemy, aby “Ocalały” miał miejsce, jaka będzie stawka, jaki będzie ton gry, z czym Cal będzie musiał się zmierzyć i jaki wpływ na to będzie miała załoga. Są też pomysły na to, co moglibyśmy zrobić dalej.

– dodał Amussen

Na razie jednak żadnych konkretów nie dostaliśmy, ale to i tak nie miałoby sensu. Jesteśmy wciąż przed premierą fantastycznie zapowiadającego się “Ocalałego”, który ma ukazać się już w tym miesiącu – 28 lutego 2023 roku. Star Wars Jedi: Ocalały wyjdzie na PC, Xbox Series X i S oraz PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie