Star Wars Jedi: Ocalały na rozgrywce. To może być jeden z największych hitów roku

Star Wars Jedi: Ocalały wygląda przepięknie na gameplayu. Będzie hit?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Star Wars Jedi: Ocalały to kontynuacja niezwykle udanej gry akcji w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dostaliśmy nowy gameplay, który tylko zaostrza apetyt.

Początkowo w wielce wyczekiwaną grę od Respawn Entertainment mieliśmy zagrać już w marcu, ale twórcy zdecydowali się przesunąć jej datę premiery. Teraz wiemy, iż musimy czekać aż do 28 kwietnia 2023 roku, ale chyba jest na co. Nowy pokaz rozgrywki potwierdza, że choć “Ocalały” niekoniecznie przedstawi nową jakość, to jednak może dostarczyć mnóstwo godzin solidnej zabawy, szczególnie dla fanów uniwersum.

Star Wars Jedi: Ocalały na rozgrywce

W każdym razie redakcja IGN spędziła trochę czasu z grą. Dzięki temu dostaliśmy kilka minut gameplayu, który skupia się przede wszystkim na zarysowanie nam zupełnie nowej planety – skalistego Koboh. Jest ona kontrolowana przez siły Imperium, więc nie zabraknie walki. No i mamy też kolejny charakterystyczny dla gry elementy, czyli wspinanie. Całość okraszona jest solidną dawką eksploracji.

Raczej nie można mówić o rewolucji – to zdecydowanie bardziej ewolucja pierwszej części. Oczywiście pojawiło się sporo nowości. Wśród nich m.in. walka z wykorzystaniem dwóch mieczy świetlnych. Są też nowe moce oraz umiejętności, ale wątpię, aby miały aż tak mocno namieszać w rozgrywce. Jeżeli tylko fabuła spełni oczekiwania fanów, można mówić o potencjalnym hicie. Byle do premiery!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie