Nowy zwiastun STALKER 2 pokazuje widoczny downgrade, ale potwierdza premierę

STALKER 2 na nowym zwiastunie z okresem premiery zalicza downgrade
Newsy PC PS5 Xbox Series

STALKER 2 faktycznie został opóźniony i nie ukaże się w tym roku. Gra wciąż wygląda świetnie, ale już nie aż imponująco, jak wcześniej.

STALKER 2 na publikowanych wcześniej screenach wyglądał zjawiskowo. Niczym prawdziwie next-genowa gra mogąca wnieść nowe standardy do grafiki (teraz mówi się tak o Alanie Wake’u 2). Wcześniejsze pokazy rozgrywki również były podpisane jako “wyciągnięte bezpośrednio z gry”, ale mimo to tytuł zaliczył downgrade. To naturalna kolej rzeczy, choć w tym wypadku mówimy o różnicach widocznych gołym okiem.

Na nowym zwiastunie, który trafił do internetu z okazji Gamescom 2023, możemy zobaczyć produkcję w akcji. Jest to tak naprawdę atrakcyjnie zmontowany gameplay, pochodzący z gry. Widać na nim sporo walki, trochę eksploracji, a także kluczowe dla serii mechaniki radzenia sobie z anomaliami. Zobaczymy wygłodniałego psa, a także dynamiczne wymiany ognia. Wszystko to okraszone wyglądającą wciąż nieźle grafiką, ale nie aż tak imponującą, jak wydawać by się mogło po poprzednich materiałach.

Niezależne studio wspierane przez Microsoft nie dostarczy więc tak przełomowej graficznie gry, ale nie ma w tym nic złego, a tym bardziej nikt nie powinien się tym czuć zaskoczony. Po części to i tak cud, że gra nadal powstaje. GSC Game World pochodzi z Ukrainy, a twórcy wielokrotnie dawali znać, jak mocno wojna wpływa na ich prace. Do tego nękali ich również rosyjscy hakerzy.

Trailer potwierdził również poprzednie plotki o przesunięciu daty premiery. Tytuł nie ukaże się już w tym roku, a trzeba zaczekać na niego do pierwszego kwartału 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie