STALKER 2 na nieziemskim trailerze. Ta gra wygląda aż za dobrze!

stalker 2 nowy trailer
PC Xbox Series Xbox Series S

Studio Game World ma dla nas gorące wieści z frontu. Udostępnili trailer z gry STALKER 2, gdzie chwalą się niesamowitą grafiką i klimatem.

Przetrwaliśmy już jedno przesunięcie premiery STALKER 2 i niestety musimy wytrwać w tym stanie przez kolejne miesiące. Otóż twórcy nie zdecydowali się jeszcze podać nowej daty w ledwo co wypuszczonym do sieci zwiastunie. Ale ból tęsknoty za ujrzeniem odświeżonej Zony, wynagradza wspomniany materiał filmowy. A w nim tyle, że od samego oglądania Wasz sprzęt do grania stanie się radioaktywny!

Tym razem otrzymaliśmy niemal 3-minutową mieszankę „czystej” rozgrywki i cutscenek, które zapowiadają emocje nie tylko podczas strzelania do potworów. Widać, że sercem zabawy będzie tu zwiedzanie Czarnobyla a nie akcja sama w sobie. Miasto i jego mieszkańcy uderzają po oczach i uszach, pod względem grafiki deweloperzy silą się na realizm bytujący obok nadnaturalnych efektów. Mamy piękne modele postaci, środowisko naturalne i postapokaliptyczne krajobrazy cywilizacji ukazane jak żywe, dzięki dopieszczonemu oświetleniu.

Niezmiernie cieszy mnie to, że aby poczuć ten specyficzny (Wschodni) klimat raczej nie będzie konieczne granie w ukraińską wersję językową – słychać, że po angielsku brzmi bardzo dobrze. Jedyne co mnie martwi, to natłok scen strzelanin i filmowa narracja w dotychczasowych zwiastunach. Pachnie to odrobinę bardziej serią Metro niż oryginalnym STALKER-em, bo jednak to uczucie samotności w Strefie Wykluczenia było charakterystyczne dla wcześniejszych produkcji GSC Game World. Ale póki co, są to tylko niepotwierdzone obawy.

Bardziej powinniśmy się niepokoić zasięgiem dystrybucji FPS-a z otwartym światem. Microsoft zaklepał sobie ekskluzywność tytułu na konsolę Xbox Series i wciąż nie wiadomo jak wygląda umowa na wyłączność gry. Miejmy nadzieję, że jest to ekskluzywność na 3-6 miesięcy, i po tym czasie również właściciele PS5 dostaną szansę na zobaczenie Zony na własne oczy. Najpierw jednak ten widok zarezerwowano dla graczy Xbox i PC, i według platformy Steam premiera nastąpi w grudniu 2023.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie