Twórcy STALKER 2 walczą z rosyjską inwazją. Deweloperzy pokazują warunki, w jakich tworzą grę

STALKER 2 - twórcy pokazują wojnę w Ukrainie. Niektórzy walczą z Rosją
Newsy PC PS5 Xbox Series

W trakcie ostatniego Xbox Showcase Extended widzieliśmy grę STALKER 2. Deweloperzy podzielili się filmem, w którym pokazują tworzenie gry w czasach wojny.

STALKER 2 obecnie znów znajduje się w produkcji. Dla wielu fanów marki jest to świetna wiadomość, ale nie można nie podziwiać deweloperów, którzy mimo toczącej się wojny, wciąż pracują nad grą. Rosyjska inwazja początkowo przerwała produkcję, ale twórcy wrócili do swoich zadań. Nie ma co jednak spodziewać się premiery w tym roku.

Ostatnio odbyło się dodatkowe wydarzenie Microsoftu – Xbox Extended Showcase. W jego trakcie GSC Game World, czyli ukraińscy twórcy gier, pokazali nowy zwiastun STALKER-a 2. Oprócz niego zaprezentowano również krótki materiał z cyklu “dzienniki dewelopera”. Jest on zupełnie czymś innym, do czego przywykliśmy. Tym razem nie skupiono się na samej grze, a na bezpodstawnej inwazji Rosji na Ukrainę i życiu w czasach wojny.

Twórcy pokazują, jak wygląda ich praca w trakcie konfliktu. Niektórzy opuścili siedzibę, część osób pracuje zdalnie. Paru pracowników studia ma obecnie “biuro” w choćby swojej łazience, gdzie starają się po prostu przeżyć. Ci, którzy pozostali w siedzibie, muszą uciekać do schronów w trakcie rosyjskiego bombardowania. Nie da się zaprzeczyć, że są to warunki nie tyle ciężkie, bo niewyobrażalne dla wielu z nas. Tym bardziej imponuje, że GSC wciąż rozwija wyczekiwaną pozycję.

Co ciekawe, niektórzy postanowili włączyć się do obrony swojego kraju. Na wideo możemy obejrzeć paru pracowników, którzy wstąpili do sił obronnych Ukrainy. Wszyscy zdają się jednak mieć nadzieje na rychły koniec konfliktu. Obiecują przy tym, że po zakończeniu prac powrócą do swoich zadań w biurze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie