STALKER 2 wygląda absolutnie zjawiskowo. Nie sposób oderwać się od nowych screenów

STALKER 2 na nowych screenach wygląda absolutnie zjawiskowo
Newsy PC PS5 Xbox Series

STALKER 2 może okazać się gigantycznym hitem. Nawet jeżeli tak się nie stanie, i tak będzie na czym oko zawiesić, bo gra wygląda po prostu ślicznie.

Szczerze wątpię, aby tytuł ten mógł finalnie zostać “gigantycznym hitem” pod względem komercyjnym. Mimo to seria ta szczególnie uwielbiana jest m.in. w Polsce, gdzie poprzednie części zyskały status kultowych (za oceanem nie są aż tak wyjątkowo wspominane). Liczę na to, że GSC Game World stanie na wysokości zadania, choć zdaję sobie sprawę z tragicznej sytuacji w Ukrainie. Mimo wszystko trzymam kciuki zarówno za ich bezpieczeństwo, jak i za samą grę.

Ostatnio w internecie znalazło się mnóstwo danych gry. Rosjanie wykradli pliki już jakiś czas temu i w końcu te trafiły do internetu. Wygląda jednak na to, że nowe screeny nie pochodzą z tego przecieku. Są naprawdę dopracowane i sugerują raczej oficjalne materiały niż coś, co nie powinno ujrzeć światła dziennego (za DSO).

Zgaduję, że niedługo dowiemy się więcej na temat samej gry i zapewne zobaczymy nowe materiały. Stawiam na pokaz Xboksa, którego główną gwiazdą ma być Starfield, ale z pewnością dostaniemy więcej niż tylko nowe kosmiczne RPG od Todda Howarda. Jeżeli nie, STALKER 2 może pojawić się na Summer Game Fest 2023, co również nie będzie dziwne. Obecnie nie znamy daty premiery. Deweloperzy przesunęli ją na ten rok, ale istnieje spora szansa, iż wyczekiwane FPS może ukazać się w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie