STALKER 2 z przesuniętą datą premiery

STALKER 2 z przesuniętą datą premiery. Nie zagramy w tym roku
Newsy PC PS5 Xbox Series

W oficjalnych dokumentach marketingowych STALKER 2 czytamy, że gra jednak nie ukaże się w tym roku. Poczekamy nieco dłużej.

Do tej pory powszechnie było wiadomo, że STALKER 2 zadebiutować ma jeszcze w tym roku. Patrząc na mało informacji na temat gry i brak jej pojawienia się na Opening Night Live na Gamescom 2023, można się tym nieco zdziwić. Z drugiej jednak strony na stronie Steam wciąż widnieje “grudzień 2023” jako potencjalna data premiery. Do tego niedawno w sklepie Plaion (dystrybutora gry) pojawiła się data premiery gry wyznaczona na 1 grudnia.

Tak się jednak nie stanie. W teorii stoi to w sprzeczności z poprzednimi informacjami, ale GSC Game World zapewne na dniach zdecyduje się oficjalnie przesunąć debiut. Do sieci trafiła ulotka reklamowa STALKER 2. Na samym końcu znajduje się fragment dotyczący potencjalnie przesuniętego terminu.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl ukaże się na PC i Xbox Series X/S w pierwszym kwartale 2024 roku. Gra będzie dostępna w Game Pass pierwszego dnia, a zamówienia przedpremierowe są otwarte na naszej stronie internetowej, a także na Steam i GOG.

– czytamy w dokumencie

Oznacza to, że wersja na PS5 może trafić do graczy dopiero w drugim kwartale 2024 roku. Xbox ma przecież trzymiesięczną ekskluzywność na ten tytuł, który od dnia pierwszego ma trafić do Xbox Game Pass. Na oficjalnie potwierdzenie tych rewelacji powinniśmy chwilę zaczekać. Zgaduję jednak, że deweloperzy nie będą zbyt długo trzymać nas w niepewności.

Przesunięcie gry nie jest niczym zaskakującym, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że studio musi radzić sobie z wojną w Ukrainie. Mimo tragicznej sytuacji nie przestali pracować nad tytułem. Ten zapowiada się wyjątkowo pięknie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie