Nowe, tańsze SSD do Xbox Series X|S wkrótce trafią na rynek

ssd xbox series x s
Xbox Series Xbox Series S

Xbox Series X i S mają dostać nowe dyski SSD od Seagate. Dzięki temu pojawić się ma tańsza alternatywa dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca na gry.

Choć wbudowana pamięć w Xbox Series X i S wydaje się wystarczająca, gry zaczynają zajmować coraz więcej miejsca. Do tej pory dodatkowy SSD był dość drogi, ale niebawem powinna pojawić się alternatywa.

SSD do Xbox Series X|S w sklepach w USA

Jak donosi m.in. serwis Windows Central, już niedługo powinno nastąpić potwierdzenie informacji, które wyciekały od dłuższego czasu. Nowa generacji Xboxów ma w końcu doczekać się tańszych wersji dodatkowych dysków SSD.

Za sprzęt ponownie odpowiada Seagate. W różnych sklepach w Stanach Zjednoczonych już teraz pojawiają się materiały promocyjne związane z nowymi dyskami SSD. Zgodnie z informacjami dostępnymi na ten moment, mają one oferować nie 1TB miejsca, jak obecne, a 512 GB, ale będą też tańsze. Do tej pory posiadacze XSX lub XSS mogli skłaniać się wyłącznie ku dość drogiej opcji.

Dyski do konsoli Microsoftu dostępne już teraz kosztują w okolicach ponad tysiąca złotych za 1 terabajt wolnej przestrzeni. To naprawdę sporo. Teoretycznie XSS wyposażony jest w 512 GB „na start”, XSX posiada zaś 1 TB. Problem w tym, że gry zajmują coraz więcej, nierzadko przekraczając nawet 100 GB. Jak twierdzi Jez Corden, nowe dyski Seagate powinny oficjalnie trafić do sklepów w okresie świątecznym bieżącego roku.

Źródło: Jez Corden/ Windows Central

Nowy sprzęt to nie tylko mniejsza wersja dotychczas dostępnego SSD do konsoli, ale też jego wersja na USB. Nie będzie można na nim zainstalować gry tak, aby odpalać ją na konsoli z poziomu zewnętrznego nośnika. Jednak jej przeniesienie na dysk wewnętrzny powinno być znacznie szybsze niż ściąganie wszystkich plików ponownie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie