Zewnętrzny dysk SSD do Xbox Series X S - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

Xbox Series X|S może dostać alternatywę dla dotychczasowego, zewnętrznego dysku SSD od Seagate

Pojawiły się pogłoski o nowym modelu dysku SSD do konsoli Xbox Series X|S. Ten miałby być tańszy od obecnie dostępnego wariantu na rynku, jednakże posiadałby też o połowę mniej miejsca.

Francuska redakcja xboxsquad.fr otrzymała od jednego ze swoich czytelników informacje na temat dodatkowego dysku SSD stworzonego z myślą o next-genie Microsoftu. Nowy egzemplarz miałby posiadać już tylko 500 GB pamięci i kosztowałby między 150 a 169 € (ok. 682-773 PLN). Co ciekawe, produkcją również miałby zająć się sam Seagate.

Bez dwóch zdań znalazłoby się na rynku zapotrzebowanie na dysk zewnętrzny do Xbox Series X|S o takiej pojemności. Obecnie w sprzedaży jest tylko wariant o wielkości 1000 GB i ten w polskiej dystrybucji kosztuje minimum 1000 zł, choć zdarzają się i zdecydowanie droższe oferty.

Jeśli nie chcecie przegapić najlepszych okazji na akcesoria gamingowe (np. właśnie dodatkowe dyski do Waszych konsol), zachęcam zaglądać do Działu Promocji. Niejednokrotnie znajdziecie tam oferty na gry i sprzęty, które pozwolą Wam zaoszczędzić spore kwoty.

Najnowsze konsole Series X posiadają 1 TB pamięci wbudowanej, a Series S już tylko 500 GB. Dla wielu graczy jest to wystarczająca pojemność i jeszcze nie mieli potrzeby zakupienia dodatkowego dysku. Mimo to, należy pamiętać, że gry wideo z generacji na generację zajmują coraz więcej. Zainwestowanie w dodatkowy nośnik danych nie wydaje się w takim razie głupim pomysłem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się