Square Enix wydaje oświadczenie w sprawie Rise of the Tomb Raider

Japońska firma odniosła się do niedawnych rewelacji Microsoftu.

Gigant z Redmond ogłosił dwa dni temu, że zostanie wydawcą nadchodzącego Rise of the Tomb Raider. Zrodziło to obawy, że nieprędko zobaczymy ten tytuł na konsolach PlayStation oraz PC. Microsoftowi zależy bowiem, by zagarnąć pannę Croft na wyłączność i utrzymać ją w złotej klatce jak najdłużej.


Co na to Square Enix? – Tak, Microsoft będzie wydawcą Rise of the Tomb Raider na Xboksach – odpowiada firma na pytanie serwisu GameInformer. – Microsoft zawsze widział wielki potencjał w serii Tomb Raider i oferuje nam naprawdę wielką pomoc w rozwoju, promowaniu i sprzedaży detalicznej, co naszym zdaniem przyczyni się do dalszego budowania marki Tomb Raider jako jednej z najlepszych gier – dodano.

Square Enix odniosło się również do ekskluzywności Rise of the Tomb Raider na konsolach Microsoftu, przywracając nam wiarę w to, że nowe przygody panny Croft w końcu opuszczą Xboksy i zawitają w przyszłości na innych platformach, jak PS3, PS4 czy PC. – Nasza współpraca z Microsoftem odnośnie Rise of the Tomb Raider ma charakter czasowy, ale nie czas, by teraz mówić o szczegółach. Skupiamy się teraz na tym, by dostarczyć jak najwspanialszą grę na Xboksa 360 oraz Xboksa One – tłumaczy po raz kolejny Square Enix.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet