Spider-Man: Bez drogi do domu z miliardem na koncie. Film rekordzistą 2021 roku

kadr z filmu Spider-Man: Bez drogi do domu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Spider-Man: Bez drogi do domu konsekwentnie bije kolejne rekordy. Film jest już największym przebojem Sony, ma także doskonały wynik w box office.

Zwłaszcza ta ostatnia kwestia robi ogromne wrażenie. W samych Stanach Zjednoczonych film zarobił już blisko pół miliarda dolarów, do tego wyniku należy jednak doliczyć dodatkowo wpływy z kin w innych państwach. Te zdołały już przekroczyć pół miliarda, co oznacza, że najnowszy Spider-Man ma na swoim koncie już 1,05 miliarda dolarów. Już teraz, po zaledwie kilkunastu dniach od premiery, pokonał zatem dotychczasowe filmy. Dla porównania, wcześniejszy rekordzista box office z czasów pandemii, czyli Nie czas umierać, zarobił “zaledwie” 774 miliony dolarów.

Warto pamiętać, że wyniki nowego filmu z MCU jeszcze się powiększą. Film nie miał bowiem do tej pory premiery w Chinach ani Japonii, a produkcje Marvela są tam wyjątkowo popularne. Można więc się spodziewać, że w Azji widzowie również tłumnie ruszą do kin i tym samym podwyższą aktualne zarobki Spider-Mana.

Jeśli nie widzieliście jeszcze najnowszego widowiska z MCU, Spider-Man: Bez drogi do domu jest nadal wyświetlany w kinach na terenie całego kraju.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie