Specyfikacja techniczna PS4 NEO wyciekła do sieci

Specyfikacja techniczna PS4 NEO wyciekła do sieci
Newsy Polecamy PS4

Pytanie tylko, czy jest prawdziwa?

W sieci znalazł się dokument dotyczący PlayStation 4 NEO, który rzekomo został przygotowany przez Sony. Zdradza on wiele ciekawych informacji na temat nadchodzącego sprzętu, lecz musimy przyjąć wszystko z dystansem, ponieważ nie wiadomo, czy nie jest to po prostu zwykły fake.

Dokument ujawnia, że wszystkie gry na PS4 przygotowywane przez deweloperów, które zostaną wydane w październiku tego roku oraz później, będą musiały być dostosowane również do PlayStation 4 NEO. Oznacza to, że będziemy mogli liczyć w takich produkcjach na większą i stabilniejszą liczbę klatek animacji. Ponadto w dokumencie wspomniano o ulepszonej grafice oraz dodatkowych funkcjach graficznych, które mogą być wykorzystane w produkcjach na odświeżoną wersję PlayStation 4. Zarówno starsza jaki nowsza konsola mają natomiast korzystać z tego samego sklepu, aplikacji czy systemu, zatem pod tym względem PS4 NEO nie wprowadzi żadnej rewolucji.

Najciekawiej prezentuje się jednak specyfikacja techniczna PlayStation 4 NEO, którą porównano przy okazji do obecnej wersji sprzętu. Jakie różnice?

Specyfikacja techniczna PS4 NEO (nieoficjalna)

 • CPU: ten sam procesor Jaguar co w zwykłym PS4, lecz z wyższym taktowaniem
  – Oryginalna PS4: 8 cores 1.6 GHz
  PS4 NEO: 8 cores 2.1 GHz (1.3 x szybciej)
 • GPU: ulepszona wersja AMD GCN CUs (większe CUs oraz wyższa częstotliwość)
  – Oryginalna PS4: 18 CUs 800 MHz
  PS4 NEO: 36 CUs 911 MHz (2.3 x FLOPs)
 • Pamięć: tyle samo co w oryginalnym PS4 (8 GB GDDR5) lecz o większej przepustowości
  – Oryginalna PS4: 176 GB/s
  PS4 NEO: 218 GB/s (1.24 x szybciej)
 • HDD: dysk taki sam jak w oryginalnym PS4

Ciekawe, czy taka specyfikacja techniczna PS4 NEO rzeczywiście jest prawdziwa. Jak sądzicie? Wspomniany dokument, z której pochodzą powyższe dane, zawiera jeszcze sporo innych informacji. Całość możecie przejrzeć w tym miejscu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie