Spec Ops: The Line wycofane ze sprzedaży. Twórcy nie wiedzą dlaczego

Spec Ops: The Line
Newsy PC PS3 X360

W sieci pojawiła się informacja o wycofaniu ze sprzedaży cyfrowej gry Spec Ops: The Line. Niezwykła strzelanka TPP ma na karku wiele lat, ale nagła decyzja wydawcy okazała się niezwykle zaskakująca. Dość powiedzieć, że nawet twórcy gry nie znają powodu zakończenia sprzedaży tytułu. Dlaczego gra tak nagle zniknęła z kilku platform dystrybucji cyfrowej?

Spec Ops: The Line wycofane ze sprzedaży cyfrowej

Na rynku rzadko kiedy pojawiają się zaskakujące wszystkich strzelanki, które nie należą do serii Call of Duty, Battlefield, ewentualnie kilku innych znanych marek. W ten trend nie wpisało się zdecydowanie Spec Ops: The Line. Gra wydana w 2012 roku nadal jest przywoływana jako przykład genialnie zrealizowanej gry akcji, która poza strzelaniem oferowała coś znacznie ważniejszego — fabularną głębię i historię, która przywodzi na myśl klasyczne “Jądro Ciemności”. Doskonale pamiętam, jak ogromne emocje towarzyszyły mi podczas ogrywania tej produkcji. A nie jestem w tym osamotniony.

Gra znowu “powraca”, ale tym razem w nieco innym charakterze. Przez sieć przewinęła się informacja, że tytuł ten został wycofany ze sprzedaży. Gry nie kupimy już na Steamie, a także na kilku innych platformach dystrybucji cyfrowej. Zaskakująca decyzja zdziwiła nawet twórców gry. Oni, jak się okazało, nie mieli pojęcia o wycofaniu swojego produktu i nie znają powodów:

Bardzo szybko pojawiły się plotki, że powodem wycofania gry ze sprzedaży są wygasające licencje na utwory muzyczne. Ścieżka dźwiękowa omawianej odsłony Spec Ops pełna była znanych hitów takich artystów, jak Jimi Hendrix czy Deep Purple. Na domysły było jednak mało czasu, bo odpowiedź pojawiła się w sieci. I nie była zaskakująca.

Wydawca gry, czyli 2K zdecydowało się na wycofanie gry z uwagi na wspomniane licencje. Decyzja ta spotkała się z niezadowoleniem ze strony części fanów. Uznali oni tę decyzję za niezwykle małostkową. Co ciekawe, tytuł nadal da się kupić np. na platformie GOG.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie