RDR-2

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Sony przypadkowo ujawniło liczbę graczy dla niemal każdego tytułu na PS4

Udostępnione przez Sony narzędzie MY PS4 LIFE to nie tylko mnóstwo frajdy dla graczy, lecz jak się okazało, również źródło cennych informacji, które mogą być niewygodne dla wydawców gier.

Gracze z całego świata od kilku dni bawią się przy MY PS4 LIFE. To specjalne narzędzie, które pozwala każdemu posiadaczowi PS4 stworzyć własny wspominkowy materiał wideo. Wszystko zajmuje tylko 2 minuty. W MY PS4 LIFE zobaczymy pierwszą grę, jaka włączyliśmy na PlayStation 4, łączny czas spędzony przy graniu czy liczbę odpalonych gier. Wideo pokaże nasze ulubione gry oraz wyjątkowe trofea. Kto chce stworzyć swój filmik, niech uderza pod ten link.

Jak donosi serwis Forbes, MY PS4 LIFE to nie tylko dobra zabawa. Na forum Reddit gracze odkryli bowiem, że narzędzie do robienia filmików może być bramą do obliczania liczby graczy / sprzedaży prawie każdej gry na PS4. Jak to działa?

Forbes podkreśla, że system MY PS4 LIFE podaje konkretne liczby dotyczące osiągnięć w grach. Jeden z graczy na Reddit pisze, że w swoim filmiku zobaczył, iż 33 764 graczy zdobyło trofeum „Photo Bomber” w grze Fallout 76. Jak zawsze, możemy sprawdzić, jaki procent graczy zdobył dane trofeum w PSN. W tym przypadku jest to 8,3%. Te dwie liczby wystarczą, aby dojść do wniosku, że 406,795 graczy grało w Fallout 76 na PS4.

Jeśli liczby z systemu MY PS4 LIFE są w miarę dokładne, jest to poważny problem dla Sony, ponieważ wielu wydawców nie chce publicznie udostępnić swoich danych sprzedażowych w taki sposób. W przypadku Fallout 76 wynik na poziomie nieco ponad 400 tys. jest bardzo niski w porównaniu do innych gier obliczonych taką samą metodą: CoD: Black Ops 4 (9 mln), Red Dead Redemption 2 (6 mln), Detroit: Become Human (2,4 mln) czy Mass Effect Andromeda (2,2 mln).

Nawet jeśli wyniki z MY PS4 LIFE są niedokładne, to mogą narobić wiele niepotrzebnego szumu. Warto też wziąć pod uwagę, że w przypadku niektórych tytułów dane sprzedażowe mogą być mylące, np. wtedy, gdy gra była darmowa w PS Plus. System nie uwzględnia również odsprzedaży używanych gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%