Sony w tajemnicy tworzy kilka nowych studiów. Twórca God of War ujawnił ciekawostkę

0 komentarzy

Wygląda na to, że Sony potajemnie tworzy kilka nowych, sekretnych studiów. Były pracownik firmy ujawnił bardzo ciekawą informację.

David Jaffe to były pracownik PlayStation, który był związany z firmą przez aż czternaście lat. Deweloper odpowiadał za pierwsze dwie odsłony God of War i serię Twisted Metal, a także pracował nad pierwszą konsolą PlayStation.

Jaffe aktualnie jest streamerem i prowadzi liczne transmisje, w trakcie których opowiada o branży gamingowej i zdradza liczne ciekawostki z życia dewelopera. Ma na swoim koncie też kilka przecieków.

Były deweloper został jakiś czas temu zapytany, czy PlayStation Studios jest w tajemnicy rozwijane o nowe zespoły. Odpowiedź jest jednoznaczna.

Czy Sony buduje za kulisami nowe studio? Jestem pewny, że potajemnie budują całą masę studiów! Wiem o kilku (z nich – przyp. red. ).

– skomentował David Jaffe w trakcie transmisji

Po udzieleniu odpowiedzi Jaffe błyskawicznie zmienił temat i już do niego nie powrócił. Warto wspomnieć, że jako osoba ściśle związana z firmą przez długie lata, David zachował masę znajomości i zapewne wie, co dzieje się aktualnie w Sony.

Przy okazji budowanie studiów na własną rękę tłumaczyłoby fakt, że Sony niechętnie wykupuje nowe zespoły. Najwyraźniej producent woli tworzyć je od podstaw, na co najświeższym dowodem jest niezaprezentowany wciąż zespół z San Diego.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się