Sony cenzuruje grę 18+. Zobaczcie, co zrobiono z DMC 5 na PS4

Devil May Cry 5 zadebiutowało kilka dni temu i jest naprawdę godną polecenia produkcją, która zbiera solidne oceny. Patch 1.1 wprowadza dodatkowe efekty na PlayStation 4, które sprytnie zasłaniają to, czego nie powinniśmy widzieć. 

Obniżki cen! RDR 2 ze steelbookiem, FIFA 19, Battlefield 5 i 1, Battlefront 2, Sims 4…

Sony jeszcze raz postanowiło zaingerować w treści, jakie dostarczane są posiadaczom konsol PlayStation 4. Posiadacze Devil May Cry 5 w wersji na PS4 zauważyli, że jedna ze scen różni się od tego, co możemy zobaczyć w wersji gry na PC oraz Xbox One. Więcej – okazało się, że cenzura DMC 5 dotyczy tylko zachodniego wydania gry na konsoli od Sony, podczas gdy w Japonii tytuł nie różni się niczym od wydań na pozostałe sprzęty.

Wygląda zatem na to, że amerykański/europejski oddział Sony musiał podjąć interwencję w sprawie nagości w grze i stąd patch wprowadzający cenzurę tylko w wybranych regionach świata. Ciekawe jest to, że DMC 5 posiada kategorię wiekową 18+, a zasłonięta scena nie pokazywała po prostu kobiece pośladki. Widocznie Sony uznało, że dorośli gracze z Europy i USA jeszcze nie dorośli do takich widoków… Cenzura jest sprytna, ponieważ nie usunięto żadnych scen z gry, lecz dodano efekty świetlne, które rażą w oczy, byśmy nie widzieli, czego nam zabroniono.

Poniżej znajdziecie filmik przedstawiający ocenzurowaną wersję gry z jej nieocenzurowanym odpowiednikiem z Japonii. Przypominamy, że to nie pierwsza sytuacja z cenzurą gier na PlayStation 4. Pod koniec zeszłego roku usłyszeliśmy, że “to dopasowanie do globalnych standardów i ochrona dzieci”.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: