Cenzura gier na PS4 “to dopasowanie do globalnych standardów i ochrona dzieci”

Prezes Sony Japan podkreśla, że cenzura w grach na PS4 jest konieczna.

Nie każdemu może się podobać cenzurowanie gier na PS4, lecz skoro Sony decyduje się na takie działania, musi mieć ku temu ważne powody. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Senran Kagura Burst Re:Newal na PS4 będzie ocenzurowane i z gry zostanie wycięty interaktywny tryb intymności. Kontrowersyjny dla Sony tryb ma następujące zasady: gracze ubierają postacie w różne stroje (w tym stroje kąpielowe i inne, które są naprawdę skąpe) i za pomocą rączek/różnych przedmiotów pieszczą i masują ciała dziewczyn, często wyglądających na nieletnie.

Premiery gier na grudzień 2018. Oto 15 najlepszych tytułów

Tryb intymności pojawiał się już we wcześniejszych częściach z serii Senran Kagura, w tym w zeszłorocznym Senran Kagura: Peach Beach Blast, który pojawił się na PS4 bez żadnej cenzury. Na pytanie, dlaczego w poprzednich tytułach tryb intymności mógł pojawić się na sprzęcie Sony, a w Re:Newal jest niepożądany, producent z XSEED Tom Lipschultz stwierdził: ponieważ jest to zupełnie nowa polityka.

Abstrahując od tego konkretnego przypadku, szef Sony Japan wyjaśnił wprost, dlaczego Sony postanowiło cenzurować niektóre gry na PS4: Jeśli chodzi o regulacje dotyczące przedstawiania treści, jest to po prostu kwestia dopasowania do globalnych standardów. Jeśli chodzi o wolność słowa … musimy myśleć o tym, co może być niewłaściwe dla dzieci i chronić ich przed tymi rzeczami, jednocześnie rozważając i oceniając sposoby na znalezienie równowagi (dzięki N4G).

Sądzicie, że cenzura zawsze jest złem, czy jednak w niektórych przypadkach powinna być stosowana i jest usprawiedliwiona?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: