Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Devil May Cry 5 w 4K i 60 FPS? Nowa generacja pokazuje moc, ale jest jeden warunek

Devil May Cry 5 będzie działać świetnie na konsolach generacji. Gracze mogą liczyć na wysoką rozdzielczość i dobrą płynność rozgrywki.

Next-genowe DMC 5: Special Edition poza nowym bohaterem wprowadzi sporo wizualnych usprawnień. Gra ma wykorzystać moc nowych konsol, jednak do tej pory nie wiedzieliśmy o jakiej rozdzielczości mowa. W końcu mamy szansę przyjrzeć się temu aspektowi bliżej.

Capcom ujawnił, że Devil May Cry 5: Special Edition zaoferuje następujące ustawienia na PlayStation 5 i Xbox Series X:

  • 4K i 30 FPS. Ray-tracing włączony
  • 4K i 60 FPS. Ray-tracing wyłączony
  • 1080p i 60 FPS. Ray-tracing włączony
  • 1080p i nawet 120 FPS z wyłączonym ray-tracingiem

Szczególnie ciekawie prezentuje się druga z opcji. Tak wysoka płynność w 4K kosztem śledzenia promieni nie brzmi źle. Gra nawet bez ray-tracingu wygląda świetnie i z pewnością wielu graczy zdecyduje się na jego wyłączenie.

Dobrze, że Capcom zdecydowało się na udostępnienie kilku wariantów działania produkcji. Wybór jest ważny w przypadku płynności i rozdzielczości rozgrywki, więc gracze powinni być zadowoleni. Ciekawe, czy „obiecane” 120 FPS znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

DMC 5: Special Edition zadebiutuje na rynku wraz z nową generacją konsol, czyli 10 listopada na Xbox Series X i 19 listopada na PlayStation 5. Edycja Specjalna nie pojawi się na komputerach osobistych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się