Hogwarts Legacy bije rekordy. Gigantyczna popularność, a w Polsce zaczyna brakować pudełek

Hogwarts Legacy hitem większym niż sześć części Call of Duty
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy cieszy się gigantyczną popularnością. Gra przebiła Elden Ring, a w Polsce zaczyna powoli brakować pudełek. Na szczęście Cenega uspokaja graczy.

Dobre oceny z pewnością pomagają w sprzedaży gry, ale wygląda na to, że kontrowersje ją otaczające nie zniechęciły zbyt wielu graczy. W końcu tytuł wyprzedaje się jak rzadko który.

Hogwarts Legacy – problemy z dostępnością, gigantyczna popularność na Steam

Dzięki SteamDB wiemy, że nowa gra z uniwersum Wizarding World w szczycie swojej popularności na Steam cieszyła się aż 879 308 jednocześnie grającymi fanami. Automatycznie oznacza to, iż jest to drugi najpopularniejszy tytuł (pod względem jednoczesnej liczby graczy) na Steam, tuż po Cyberpunku 2077. Co więcej, jak czytamy na Twitterze analityka gamingowego Benji-Sales, gra obecnie może pochwalić się paroma innymi osiągnięciami. Jest to także 5. największa liczba graczy w historii Steam, jeżeli chodzi o płatne gry oraz 8. pod względem gier z każdego gatunku.

Patrząc na sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii, jest lepiej niż dobrze. Tytuł sprzedaje się wyśmienicie, a sprzedaż na premierę przebiła zeszłoroczny megahit, czyli Elden Ring aż o 80 procent. Oczywiście nie trzeba dodawać, iż jest to również najlepiej sprzedająca się gra ze świata Harry’ego Pottera w momencie debiutu.

W Polsce również jest wyjątkowo, bo gra… niemal wyprzedała się ze sklepów. Tytuł na PS5 i Xbox Series X i S ukazał się w wersji pudełkowej, a gracze na internetowych forach i na Twitterze donoszą, że w sklepach stacjonarnych czasami ciężko jest już znaleźć pudełka. Polski wydawca gry, Cenega, uspokaja. Wysłano do sklepów kolejne fizyczne edycje, więc gracze nie powinni się zanadto martwić. Jest to sytuacja dość rzadka, która tylko podkreśla, jak bardzo gracze chcą zagrać w Hogwarts Legacy. Tym bardziej dziwi brak pudełek w erze cyfrowej, w której fizyczne wersje gier odchodzą powoli do lamusa.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie