Sons of the Forest wygląda wyśmienicie na rozgrywce. Gra zaoferuje kompanów w stylu Fallouta

Sons of the Forest wygląda świetnie. W grze pojawią się kompani
Newsy PC

Sons of the Forest ma ukazać się już niedługo, więc w sieci zadebiutował nowy pokaz rozgrywki. Twórcy opisują także, że w grze pojawi się system towarzyszy.

The Forest okazało się nadspodziewanie udanym survivalem, a także horrorem dla żądnych krwi i grozy graczy. Tytuł wyraźnie inspirowany “Zejściem” doczeka się kontynuacji, która ma ukazać się 23 lutego 2023 roku.

Sons of the Forest nabiera kształtów

Nowy tytuł od Endnight Games ma znacząco rozwinąć formułę pierwszej części, choć sam szkielet rozgrywki pozostanie w zasadzie identyczny. Teraz jednak będziemy mieć więcej możliwości budowania, spotkamy bardziej różnorodnych przeciwników i zrobimy użytek z ciekawszego wyposażenia, a nawet – broni palnej. Okazuje się, że to nie wszystkie nowości, jakie nas czekają.

Otóż jedną z bodaj największych różnic w stosunku do pierwszej części, będzie dodanie systemu towarzyszy do gry. Jeżeli kojarzy Wam się to od razu z Falloutem i NPC-ami pomagającymi graczowi – macie rację. Twórcy zdradzili, że w grze spotkamy parę postaci pobocznych, którym będziemy mogli wydawać polecenia i komendy. Te mają skupiać się m.in. wokół pomocy w zbieraniu rzeczy czy wznoszeniu budynków. Każda postać zaoferuje jednak inne opcje.

Jednym z pierwszych NPC-ów, których spotkamy na swojej drodze, będzie drugi żołnierz, który przeżył wypadek helikoptera, przez który lądujemy na wyspie kanibali. Ten ma jednak poważny uraz głowy i nie może mówić, ale chętnie pomoże nam choćby w eksploracji. Drugą osobą ma być niejaka Virginia, czyli trzynoga mutantka, którą być może znamy z wcześniejszych pokazów gry. Jej możliwości skupią się raczej wokół walki i pomocy w szlachtowaniu jej pobratymców. Co ciekawe, postacie mają mieć właściwe dla siebie zachowania. Virginia ma chcieć porozumiewać się z nami za pomocą gestów i tańca. Wszystkie takie postacie znajdą się nie tylko w grach singleplayer, ale i multiplayer.

Jeżeli wciąż mało Wam Sons of the Forest i nie możecie doczekać się premiery, zachęcam do obejrzenia nowego gameplayu, który pojawił się na kanale IGN. Znajdziecie go powyżej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie