Skyrim - screen z gry przedstawiajacy walkę

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

14 obowiązkowych GB do Skyrim. Ulepszone zbroje, postaci i przedmioty

Dzięki modyfikacjom z pakietu SSEUT każdy z graczy polepszy znacząco jakość tekstur w TES: Skyrim. W jego skład wchodzi parę modów, które zawierają tekstury stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji.

Bez wątpienia Skyrim znacząco się zestarzał i pozostaje przez to graficznie daleko w tyle względem obecnej czy nawet ubiegłej generacji. Na szczęście zawsze nas w takich sytuacjach może uratować scena moderska. Oto SSEUT, czyli zestaw tekstur HD stworzonych przy pomocy sztucznej inteligencji.

Jego autorem jest kartoffel, który zrobił już masę fanowskich dodatków do Skyrima i Obliviona. Jego mody głównie skupiają się na poprawie grafiki i niedoróbek we wspomnianych grach. Tym razem użył on specjalnego oprogramowania, aby polepszyć jakość tekstur prezentowanych na trzech rodzajach modeli. Skupił się on także na tym, aby stworzone przez niego pliki korzystały z najbardziej optymalnego rozszerzenia. W związku z tym jego tekstury nie obciążają bardzo pamięci wirtualnej komputera.

Warto nadmienić, że w skład SSEUT wchodzi łącznie 6 różnych modyfikacji, po dwie na każdy rodzaj modeli. Paczki tekstur zostały podzielone odpowiednio na zbroje, postacie (NPC, zwierzęta, przeciwnicy) i „różności” (przedmioty, elementy wykończenia budynków). Zestawy można pobrać w ramach wariantów 2x i 4x, które zwiększą rozdzielczość obrazów w produkcji. Uwaga, SSEUT zadziała tylko ze Skyrim Special Edition.

Modyfikację SSEUT możecie odpowiednio pobrać stąd:

Omawiane w artykule mody na pewno poprawią znacznie grafikę w tym świetnym RPG fantasy, jakim jest piąta odsłona Scrollsów. Zachęcamy do zabawy z upiększaniem świata gry, ponieważ efekty mogą być naprawdę imponujące. Między innymi tutaj pisaliśmy o świetnym projekcie, gdzie dzięki modyfikacjom produkcja Bethesdy wygląda na miarę next-genów. Może i Wam uda się osiągnąć podobny efekt?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się