Kontrowersyjny mod z dziećmi do Skyrim powraca i pobiera się jak ciepłe bułeczki

skyrim
Newsy PC

Dwie dziewczyny zrobiły moda do Skyrim, który został zablokowany przez to, że ponoć przedstawiał dzieci w złym kontekście. Autorki projektu wypuszczają zaktualizowaną wersję.

BnP – Child Skin Remastered to mod do gry Skyrim Special Edition. Jest on obecnie jednym z najczęściej pobieranych plików w serwisie Nexusmods. To poprawiona wersja wcześniejszego projektu, zgłoszonego przez społeczność i usuniętego. Przez… stopy.

Mod poprawiający dzieci do Skyrim Special Edition

Komentarze do nowej wersji moda są bardzo pozytywne. Gracze piszą, że w końcu dzieci w grze będą wyglądały normalnie, a nie jak worki ziemniaków. Trzeba przyznać, że poprawione tekstury robią naprawdę dobre wrażenie.

Za modyfikację odpowiadają dwie dziewczyny, które na Nexusmods posługują się pseudonimem swefrida. Jak piszą w opisie zremasterowanego moda, wprowadza on wysokiej jakości słodką i realistyczną skórkę dla dzieci z dużą ilością detali. Obejmuje również piegowatą cerę i co ważne podkreślenia – dzieci są w pełni ubrane. No właśnie, poprzednią wersję moda ściągnięto z Nexusmods przez to, że autorki nie zadbali o pełny ubiór. Konkretnie, mogliśmy zobaczyć coś, co niektórzy uznali za nieprzyzwoite. Chodziło m.in. o nagą stopę. Autorki moda tak piszą o przyczynach usunięcia poprzedniej wersji: Stara wersja została zgłoszona za nagość, mimo że staraliśmy się usunąć niegrzeczne części. Były to w zasadzie „lalki Barbie”, ale mod nie przestrzegał poprawnie zasad.

Widocznie Nexusmods blokuje wszystko, co może się choćby trochę kojarzyć niewłaściwie w kontekście nieletnich. Nowa wersja moda nie powinna wzbudzać takich wątpliwości. Niektóre komentarze pod nowym modem świadczą jednak o tym, że nie każdy akceptuje i rozumie decyzję o usunięciu starej wersji.

Na drugiej podstronie screeny prezentujące moda.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie