Silent Hill: The Short Message z kategorią wiekową. Czyżbyśmy doczekali się w końcu zapowiedzi?

Silent Hill: The Short Message to nowa gra z serii? Pojawiły się poszlaki
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W Korei nadano kategorię wiekową projektowi Silent Hill: The Short Message. Pokrywałoby się to z poprzednimi przeciekami, ale czy na pewno mamy na co czekać?

To chyba czas, abym ponownie przywdział maskę klauna i liczył na to, że Konami zapowie cokolwiek związanego z Silent Hill. Jedna z moich ulubionych serii gier od dawna pojawia się w różnych przeciekach, ale co z tego? Do tej pory nie doczekaliśmy oficjalnej zapowiedzi… niczego. O grze wypowiadali się nie tylko insiderzy czy leakerzy, ale również reżyser filmów.

Gematsu podaje, że w rada klasyfikująca kategorie wiekowe nadała odpowiedni rating Silent Hill: The Short Message. Ostudźcie jednak emocje, bo zasadniczo nie mamy pojęcia, czymże The Short Message jest. Czy to pełnoprawna gra z serii? Czy to jakaś mobilna popierdółka ponownie bezczeszcząca nadzieje fanów? A może to… pachinko?

Za tym ostatnim przemawiałby fakt, iż właśnie automatami do gier pachinko zajmuje się potencjalny wydawca projektu, czyli UNIANA. Firma ta jest jednak wydawcą gier Konami na Koreę. W tym samym czasie, gdy pojawił się rating Silent Hill, dostaliśmy również rating… eFootball 2023. Teoretycznie istnieje więc spora szansa na to, iż The Short Message to faktycznie kolejna gra z cyklu Silent Hill. W końcu o możliwej szybkiej zapowiedzi niedawno wypowiadał się redaktor naczelny VGC.

Przypomnę tu jednak, iż powstaje rzekomo kilka projektów z uniwersum SH. Pierwszym jest pełnoprawna kontynuacja tworzona przez “uznanego japońskiego dewelopera” (Kojima?!). Drugim to ponoć Silent Hill 2 Remake (najpewniej) od polskiego Bloober Team. Trzecim projektem jest tak naprawdę zestaw mniejszych gier od indie deweloperów, które mają opowiadać różne historie w odcinkach o mniejszej skali. Za ten ostatni może odpowiadać Annapurna Interactive.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie