Silent Hill 2 Remake z datą premiery? Gra pojawiła się w Amazonie

Silent Hill 2 Remake
Newsy PS5

W temacie Silent Hill 2 Remake przez długi czas była cisza, aż w końcu gracze sami zaczęli dopominać się o jakieś wieści. Tym razem z informacjami przyszedł Amazon, na którego listingu pojawiła się gra. Wskazano nawet datę premiery, choć tę kwestię należy dodatkowo wyjaśnić.

Silent Hill 2 Remake wyjdzie, ale kiedy dokładnie?

Jak wskazałem na wstępie, w zasobach sklepu internetowego Amazon znalazło się miejsce dla gry Silent Hill 2 Remake. Jest to karta produktu dotycząca gry i możliwości składania zamówień w preorderze. Te przysługują obecnie jedynie graczom z PlayStation 5, bo właśnie na tę platformę produkcja ukaże się w pierwszej kolejności. Tytuł wyceniono na 69,99 dolarów amerykańskich — mamy zatem nowy standard wyznaczania cen.

A co z premierą? W tabelce znalazło się miejsce również na to. Zapisano datę 31 grudnia 2025 roku. Czy to oznacza, że gra od Bloober Team ukaże się w sylwestra za dwa lata? Niekoniecznie. Z reguły w ten sposób oznacza się gry, które mają wyjść mniej więcej w danym roku kalendarzowym. Nikt o zdrowych zmysłach nie wypuści gry na rynek ostatniego dnia roku. Możemy się jednak spodziewać, że premiera nastąpi w okolicach drugiej połowy 2025 roku – lub zostanie przesunięta na wczesny 2026.

Na razie nie wiemy, kiedy produkcja faktycznie miałaby się ukazać. Umówmy się, informacje są nam serwowane bardzo szczątkowo, o czym pisaliśmy niedawno w kontekście twórców i wydawcy. Dało się wówczas zauważyć, że deweloperzy mają chyba Konami trochę za złe, że firma niezbyt chwali się produkcją w mediach i nie zajmuje się jej marketingiem tak, jak można by tego oczekiwać.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie