Czy Silent Hill 2 Remake powstaje? Polscy deweloperzy zapewniają fanów

Silent Hill 2 Remake - data premiery zauważona w internecie
Newsy PC PS5

Losy gry Silent Hill 2 Remake są dość niepokojące. Gracze z niecierpliwością oczekują na jakiekolwiek screeny czy promowanie gry, a tego zwyczajnie brakuje. W sieci postanowiono odezwać się do deweloperów z Bloober Team. Polscy twórcy zapewniają, że gra powstaje. Da się jednak wyczuć, że brak promocji tytułu nie pasuje również i im, choć w tym wypadku nie jest to zależne od twórców.

Silent Hill 2 Remake ma się dobrze? To zależy

Polskie studio Bloober Team odpowiadające za stworzenie remake’u drugiej odsłony Silent Hill musiało ostatnio uspokajać fanów. Ci dość tłumnie zaczęli się domagać jakichkolwiek informacji o rzekomo powstającej grze. Brak nowych doniesień zaczął być interpretowany jako kryzys produkcji, lub w ogóle porzucenie projektu. Czy tak się faktycznie stało?

Niekoniecznie, a głos w sprawie zabrali sami twórcy. W internecie za sprawą Twittera przekazano informację, że owszem, gra powstaje. Tytuł ma być technicznie gotowy, co jednak nie oznacza, że gra została zrobiona. Trzeba to raczej interpretować jako fakt, że całe zaplecze techniczne jest już gotowe do właściwego procesu deweloperskiego. Tym samym wiemy, że tytuł jest w fazie produkcji, ale raczej dość początkowej.

Najciekawszy okazał się jednak inny komentarz, również od twórców. Skomentowali oni marne promowanie gry:

Niby nic, ale czytając między wierszami, można dojść do wniosku, że Bloober Team z niesmakiem podchodzi do działań Konami. Choć bardziej pasowałoby określenie tego jako „braku działań”. Czy jest możliwy scenariusz, że deweloperzy pracują nad grą, ale wydawca jest średnio zainteresowany projektem? Niestety jest to możliwe.

Kiedy premiera gry? Na ten moment nie wiadomo, podobnie zresztą jak w sferze przypuszczeń pozostaje cała masa rzeczy na temat produkcji.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie