Shrek w stylu God of War. Darmowa gra zachwyciła społeczność

Shrek w stylu God of War. Darmowa gra zachwyciła społeczność
Newsy PC

Shrek kontra tabuny piernikowych ludzików i pinokiów w stylu God of War to fanowska produkcja, która wygląda lepiej, niż ma prawo.

YouTuber postanowił stworzyć pozycję, o której wielu marzyło, a nawet o tym nie wiedziało. Oto bowiem “Unknown Ogre Simulator” (Symulator Nieznanego Ogra), czyli tak naprawdę krótka i mało wymagająca gra ze Shrekiem w roli głównej. Sprytne, ale ciekawe, czy DreamWorks się nie ogarnie…

W każdym razie tytuł wygląda świetnie jak na pozycję stworzoną przez jedną osobę. Nie oczekujcie rewolucji, bo niczego takiego tu nie uświadczycie. To naprawdę proste “demo” ukazujące raczej samą koncepcję, aniżeli ukończony produkt. Wątpię też, aby tytuł doczekał się jakiegoś większego rozwinięcia. Jeżeli to Was nie zniechęca, możecie sami sprawdzić go w akcji dzięki itch.io.

Z pewnością jednak warto zwrócić na grę uwagę, bo same jej podstawy brzmią bardzo ciekawie. Oto bowiem Shrek staje do potyczki z falami przeciwników na kawałku swojego bagna. Sama rozgrywka i “feeling” kojarzą się przede wszystkim z God of War i Diablo (nawet interfejs mocno inspirowany jest tym drugim). Ba, pojawiają się nawet postacie znane z filmowej serii! Pod filmem na kanale twórcy objaśniającego proces produkcji dominuje sporo entuzjastycznych opinii.

Wielu graczy chciałoby dostać coś podobnego, ale jako pełnoprawną grę AAA. Gracze snują wizję RPG-a z otwartym światem, w którym jako Shrek wyruszamy na przygodę po baśniach i bajkach w typowy “zwariowany” sposób znany z filmowej serii. Wątpię, aby coś takiego miało kiedyś powstać, ale skoro dostajemy “dorosłą” grę TMNT… Kto wie, może przy okazji nowego filmu o zielonym ogrze?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie