Shrek 5 oficjalnie. Uwielbiana animacja powróci, ale to nie wszystko

Shrek 5 oficjalnie powstaje. Uwielbiana animacja powróci
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Shrek 5 faktycznie powstaje i nie jest już jedynie miejską legendą. Wczesne prace nad animacją potwierdził prezes Illumination, Chris Meledandri.

Od Shreka Forever z 2010 roku nie dostaliśmy nic nowego w kwestii uwielbianego przez dorosłych i dzieciaki wielkiego, zielonego ogra. Do tej pory ukazały się cztery części filmowej sagi, dodatkowe epizody (np. świąteczny czy halloweenowy), a także spin-off w postaci dwóch filmów Kot w Butach (z czego drugi jest wybitnie dobry!). Poczekać będziemy musieli jeszcze dłużej, ale teraz przynajmniej wiemy, że jest na co.

W rozmowie z serwisem Variety, Chris Meledandri prezes Illumination Entertainment potwierdził, że trwają już wczesne prace nad powołaniem Shreka 5 do życia. Zielony ogr powróci, a dodatkową świetną informacją jest ta, że z oryginalną obsadą. Ta informacja zadowoli raczej widzów zza oceanu, bo w Polsce dostaliśmy naprawdę dobry dubbing. Mimo wszystko fani anglojęzycznych wersji ucieszą się na wieść o powrocie Mike’a Myersa, Eddie Murphy’ego czy Cameron Diaz.

Nie jest to proces podobny do tego, który przeszliśmy przy [The Super Mario Bros. Film], gdzie patrzysz na to, jakie są podstawowe elementy, które widzowie pokochali i robisz wszystko, by je uhonorować. A potem ciężko pracujesz nad budową elementów fabularnych i nowych postaci, które zabiorą cię w zupełnie nowe miejsca. Oryginalna obsada jest tego ogromną częścią.

– wyjawił dla Variety Chris Meledandri

Meledandri ma nadzieję na powrót całej oryginalnej obsady. Niestety, nie spodziewajcie się nowych wieści w tej sprawie zbyt szybko. Animacja rządzi się swoimi prawami i minie zapewne co najmniej parę lat nim zobaczymy zwiastun, a co dopiero cały film. Co ciekawe, Meledandri zdradził również, że widzi w postaci Osła spory potencjał na kolejny spin-off cyklu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: