Sherlock Holmes 3 nadal ma szansę powstać? Reżyser optymistycznie o produkcji

Sherlock Holmes 3 - reżyser produkcji nastawiony optymistycznie
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Reżyser Dexter Fletcher podchodzi optymistycznie do kwestii kontynuacji serii z Robertem Downeyem Jr. Według niego Sherlock Holmes 3 jeszcze powstanie.

Choć minęło już ponad 10 lat od ogłoszenia produkcji, a niewiele w jej temacie się ruszyło, reżyser związany z projektem nadal jest dobrej myśli. W rozmowie z portalem Collider Fletcher

„Film wypadł z torów przez pandemię. Myślę, że zostanie zrobiony. Myślę, że tak musi być. Niestety nie wiem, kiedy to się stanie, ale uważam, że powinien powstać. Jest fantastyczny. Chodzi w tym chyba o to, że odpowiedni ludzie są w odpowiednim miejscu i czasie. To chyba to. To jedno z tych okrutnych zrządzeń losu, gdy wydarzyła się pandemia, a ludzie rozproszyli się na cztery wiatry. Ale wiem, że apetyt na to jest ogromny i jestem pewien, że inni ludzie też zdają sobie z tego sprawę. Wierzę, że tak powinno być, bo film jest genialny. Na to liczę.”

Rzeczywiście pandemia dołożyła swoją cegiełkę w kwestii opóźnień produkcji. Sherlock Holmes 3 został zapowiedziany w 2011 roku, czyli dwa lata po premierze pierwszej części i zaledwie parę miesięcy po debiucie jej kontynuacji. Niestety już wtedy film nie znalazł się wśród priorytetów twórców; być może wpłynęły na to mieszane recenzje, jakie otrzymały oba tytuły. Na kolejne wieści o produkcji musieliśmy zatem czekać nawet po kilka lat. Ostatecznie w prace zaangażował się Dexter Fletcher (choć reżyserem wcześniejszych odsłon był Guy Ritchie), a film miał ukazać się w 2020 roku. Szyki pokrzyżowała jednak wspomniana pandemia COVID-19, przez którą projekt zawieszono. Mimo optymistycznych zapowiedzi Fletchera niestety nic obecnie nie wskazuje na to, by prace nad filmem wznowiono.

Na pocieszenie dla fanów jeszcze w kwietniu ogłoszono, że uniwersum genialnego detektywa rozszerzy się o dwa seriale. Wiadomo, że Robert Downey Jr. zaangażował się w projekt; nie ma natomiast informacji o tym, czy wcieli się w Holmesa jeszcze raz.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie