Powstają dwa seriale o Sherlocku Holmesie. W prace zaangażowany Robert Downey Jr

Robert Downey Jr jako Sherlock Holmes
Baza postaci Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Robert Downey Jr zaangażował się w prace nad dwoma serialami zaplanowanymi jako spin-offy Sherlocka Holmesa.

Jak podaje portal The Hollywood Reporter, aktor będzie producentem wykonawczym w obu tytułach. Na tym samym stanowisku znalazł się Lionel Wigram, czyli producent obu filmów poświęconych genialnemu detektywowi. Seriale mają powstać na potrzeby platformy streamingowej HBO Max, jako że zajmuje się nimi Warner Bros. Television. Niestety jak na razie wszystkie szczegóły związane z fabułą czy obsadą produkcji są trzymane w tajemnicy; nie wiadomo zatem, czy aktor jeszcze raz zagra londyńskiego detektywa.

Robert Downey Jr wcielił się w Sherlocka Holmesa dwukrotnie. W 2009 roku światło dzienne ujrzał film Guya Ritchiego poświęcony właśnie postaci detektywa. Dwa lata później odbyła się premiera sequelu zatytułowanego Sherlock Holmes: Gra cieni. W planach była również trzecia część, lecz tę wielokrotnie przekładano, m.in. ze względu na pandemię COVID-19. Jak na razie nie wiadomo nic na temat jej premiery.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie