Shadow Warrior 3 z nowym zwiastunem

Zabawny zwiastun Shadow Warrior 3 zawitał do sieci

0 komentarzy

Gra Shadow Warrior 3 ma trafić do sprzedaży jeszcze w 2021 roku, twórcy nie dają nam zapomnieć o tytule. Czekacie na przygody Lo Wanga?

Przypominamy, że za grę odpowiedzialne jest polskie studio Flying Wild Hog, znane z takich produkcji jak: Hard Reset, Evil West czy JUJU. Rodacy po raz kolejny zmierzą się z zadaniem opowiedzenia nam historii, rozgrywającej się w azjatyckich klimatach. Tym razem protagonista wpakował się w niemałe tarapaty, oswabadzając starożytnego smoka. Ten nieprzemyślany krok może doprowadzić do końca świata, bohater będzie więc zmuszony wyruszyć w podróż, by pokonać bestię.

Czym zaskoczy nas Shadow Warrior 3?

Założenia produkcji nie uległy zmianie, dalej będziemy obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby. Gra koncentrować się będzie na pozbawianiu życia hord niemilców, którzy nie spoczną póki nie pogrzebią dzielnego wojownika. Nowością wprowadzono do serii ma być kotwiczka, która znacząco zwiększy mobilność Lo Wanga. Walczyć będziemy zarówno przy wykorzystaniu broni białej (katany) jak i palnej. Nie mogło również zabraknąć efektownych ciosów kończących, oraz wykorzystania w trakcie pojedynków elementów otoczenia (więcej o mechanice pisaliśmy tutaj). Jeśli lubicie krwawe i dynamiczne starcia, to nie powinniście być zawiedzeni.


Kontynuacja podobnie jak poprzedniczki, będzie pełna zabawnych żartów. Heros wielokrotnie złamie czwartą ścianę, zwracając się bezpośrednio do graczy. Nie zabraknie absurdalnego humoru, który może niektórym przywodzić na myśl perypetie Księcia z gry Duke Nukem. Co powiecie chociażby na broń strzelającą konfetti? Chociaż gra nie traktuje się w 100% poważnie, warto mieć na względzie, że obcować będziemy z bardzo brutalnym tytułem. Udostępniony zwiastun (zobacz tutaj) jasno pokazuje, że trup ściele się gęsto a posoka leje się strumieniami.

Druga część cyklu, która miała premierę w 2016 roku została ciepło przyjęta przez recenzentów. Produkcję doceniono za przemyślaną mechanikę rozgrywki, świetnie zaprojektowaną kampanię, udany tryb kooperacji, interesująca fabułę i niezłą oprawę wizualną. Niestety nie wszystko zagrało. Część redaktorów narzekała na spadki animacji, kiepsko zaprojektowanych bossów oraz momentami nazbyt chaotyczną walkę. Średnia ocen Shadow Warrior 2 na portalu Metacritic (wersja PC) wynosi obecnie 78% (opinie recenzentów) oraz 80% (oceny użytkowników). Jeśli twórcom w trójce uda się skorygować dotychczasowe potknięcia, to jest wysoce prawdopodobne, że doczekamy się hitu. Shadow Warrior 3 ukaże się zarówno na komputerach klasy PC jak i konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się