Polscy twórcy westernu z wampirami pracują nad “nową i ambitną” grą akcji

Evil West w świetnej promocji i to na Steam. Gra o wiele taniej
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Flying Wild Hog obecnie jest najwyraźniej już zajęte tworzeniem nowej gry akcji TPP. Czy chodzi o Evil West 2, czy o coś zupełnie nowego?

Evil West, czyli ostatni wydany tytuł od polskiego studia, okazał się bardzo przyzwoitą grą akcji TPP. W praktyce na próżno szukać w niej rewolucji, bo rozgrywka w całej swojej istocie przypomina grę rodem z PS3, gdy wszelkich “strzelanek w perspektywie TPP” było istne zatrzęsienie. Nie znaczy to jednak nic złego, bo należę do grona graczy, którzy z chęcią cofnęli się lata wstecz, gdy rozgrywka była mało wymagająca, a skupiała się tak naprawdę na czystym sprawianiu przyjemności.

Evil West może i nie zostało wielkim hitem, ale gracze w znacznej części również docenili polską pozycję. Teraz studio pracuje nad czymś nowym, ale czy może chodzić o “dwójkę”? Tego akurat nie wiemy, ale niedawno opublikowana oferta pracy, choć dość ogólna, może kojarzyć się właśnie z taką grą.

Twórcy szukają VFX Artist do “zupełnie nowego i ambitnego projektu na konsole nowej generacji i PC, tworzonego w Unreal Engine 5”. Ma to być ponadto “dynamiczna gra akcji TPP”. Dopisek o “ambitnym” projekcie może nieco mylić, bo nie wiem, czy Evil West było szczególnie ambitną grą, choć z drugiej strony samo uniwersum wydaje się na tyle ciekawe, że może deweloperzy chcieliby je dalej eksplorować? No cóż, na razie wiemy, że coś się kroi, ale zapewne musimy uzbroić się w cierpliwość.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie