Polscy twórcy westernu z wampirami pracują nad „nową i ambitną” grą akcji

Polskie Flying Wild Hog pracuje nad nową i ambitną grą akcji
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Flying Wild Hog obecnie jest najwyraźniej już zajęte tworzeniem nowej gry akcji TPP. Czy chodzi o Evil West 2, czy o coś zupełnie nowego?

Evil West, czyli ostatni wydany tytuł od polskiego studia, okazał się bardzo przyzwoitą grą akcji TPP. W praktyce na próżno szukać w niej rewolucji, bo rozgrywka w całej swojej istocie przypomina grę rodem z PS3, gdy wszelkich „strzelanek w perspektywie TPP” było istne zatrzęsienie. Nie znaczy to jednak nic złego, bo należę do grona graczy, którzy z chęcią cofnęli się lata wstecz, gdy rozgrywka była mało wymagająca, a skupiała się tak naprawdę na czystym sprawianiu przyjemności.

Evil West może i nie zostało wielkim hitem, ale gracze w znacznej części również docenili polską pozycję. Teraz studio pracuje nad czymś nowym, ale czy może chodzić o „dwójkę”? Tego akurat nie wiemy, ale niedawno opublikowana oferta pracy, choć dość ogólna, może kojarzyć się właśnie z taką grą.

Twórcy szukają VFX Artist do „zupełnie nowego i ambitnego projektu na konsole nowej generacji i PC, tworzonego w Unreal Engine 5”. Ma to być ponadto „dynamiczna gra akcji TPP”. Dopisek o „ambitnym” projekcie może nieco mylić, bo nie wiem, czy Evil West było szczególnie ambitną grą, choć z drugiej strony samo uniwersum wydaje się na tyle ciekawe, że może deweloperzy chcieliby je dalej eksplorować? No cóż, na razie wiemy, że coś się kroi, ale zapewne musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie