Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Shadow of the Tomb Raider – nowy gameplay i różnice PS4 Pro vs Xbox One X

Podczas targów E3 2018 nadchodząca gra z panną Croft zawitała na niejednym pokazie. Shadow of the Tomb Raider pojawił się zarówno na konferencji Microsoftu, jak i na stanowiskach Sony. Dzięki temu można wstępnie zobaczyć, czy widzimy jakieś różnice pomiędzy PS4 Pro a Xbox One X.

Seria gier z Larą Croft miała swoje gorsze momenty, lecz śmiało można powiedzieć, że deweloperzy stojący za kolejnymi odsłonami nie mają się czego wstydzić i cykl trzyma porządny poziom w zasadzie od samego początku. Oglądając pierwsze zwiastuny oraz fragmenty rozgrywki z Shadow of the Tomb Raider również jesteśmy dobrej myśli. Nie będzie co prawda rewolucji, lecz fani dzielnej pani archeolog, którzy byli podjarani przechodzeniem Rise of the Tomb Raider, raczej narzekać nie będą. Nowa część będzie jednak bardziej mroczna i jeszcze trudniejsza (spokojnie – poziom trudności da się dostosować, jeśli nie lubicie wyzwań).

Podkręcając nieco hype na nadchodzącą odsłonę zachęcamy zapoznać się z poniższymi filmikami. Na pierwszy ogień idzie świeżutki gameplay zarejestrowany na pokazie Sony. Widzimy w nim sporo eksploracji jaskiń, Lara pływa, strzela z łuku, korzysta z gadżetów i rozwiązuje zagadki.

Shadow of the Tomb Raider – nowy gameplay z E3 2018

Shadow of the Tomb Raider – PS4 Pro vs Xbox One X

Ostatnie sceny gameplay’u posłużyły YouTube’rowi posługującemu się pseudonimem Cycu1 do sporządzenia kolejnego porównania grafiki. Jak zaznacza autor porównania: materiały pokazane przez Sony i Microsoft, mimo że przedstawiają te same sceny, są w rzeczywistości trochę inne, więc bez dalszych ceregieli przyjrzyjmy się, jak Shadow of the Tomb Raider będzie się różnić pomiędzy PS4 Pro a Xbox One X ( ponieważ zakładam, że filmy z gry zostały przechwycone na tych konsolach).

Cyberpunk 2077 – gameplay nadchodzi, dzisiaj pierwsze spojrzenie na miasto!

Od razu widać, że Shadow of the Tomb Raider na PS4 Pro różni się od wersji na Xbox One X. Na początek rzuca się w oczy inny odcień barw i inne oświetlenie, które wydaje się bardziej żywe na sprzęcie Microsoftu. Z drugiej strony – jak zauważa Cycu1 – model Lary wydaje się być bardziej szczegółowy na PS4 Pro, wystarczy spojrzeć na jej głowę w pierwszej scenie, a później, gdy widzimy twarz dziewczyny, spojrzeć uważnie na jej włosy na czole – są animowane.

Jakby jednak nie patrzeć – to tylko detale, które nijak mają się do przyjemności płynącej z rozgrywki! Przypominam, ze premiera Shadow of the Tomb Raider została zaplanowana na 14 września 2018 roku. Zagramy na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%