Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Shadow of the Tomb Raider oficjalnie! Pierwszy filmik, data premiery, platformy docelowe

Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź nowej części gry z Larą Croft w roli głównej. Jest data premiery Shadow of the Tomb Raider, teaser, platformy docelowe i obietnica, że pod koniec kwietnia poznamy więcej szczegółów.

Wczoraj na oficjalnej stronie serii Tomb Raider pojawiła się tajemnicza grafika oraz informacja, że dzisiaj dojdzie do ważnego ogłoszenia. Te właśnie miało miejsce i choć nie zostaliśmy zalani morzem konkretów, poznaliśmy najistotniejsze szczegóły odnośnie Shadow of the Tomb Raider.

Data premiery Shadow of the Tomb Raider

Premiera nowej gry z serii Tomb Raider została wyznaczona na 14 września 2018 roku. Tytuł pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Gameplay Shadow of the Tomb Raider

Dzisiaj otrzymaliśmy jedynie krótki teaser trailer, lecz wiadomo już, kiedy spodziewać się pełnej prezentacji gry. Square Enix obiecuje, że Shadow of the Tomb Raider w pełnej krasie zostanie przedstawione światu 27 kwietnia. Wtedy to otrzymamy prawdopodobnie oczekiwany gameplay oraz poznamy szczegóły odnośnie fabuły nowej części. Póki co wiadomo, że panna Croft wybierze się do Ameryki Łacińskiej, gdzie czekają na nią ruiny zapomnianej indiańskiej cywilizacji.

Jak możecie zobaczyć na jednym z ujęć poniższego teasera – łuk powraca! Warto też wspomnieć, że według już wczoraj ujawnionych informacji Shadow of the Tomb Raider jest finałem historii ukazującej początki kariery Lary Croft.

Nowy Tomb Raider przeciekał już od dawna…

Gra została ujawniona w listopadzie 2016 roku przypadkowo w metrze, a następnie – również nieumyślnie – przez agencję kreatywną TakeOff z Los Angeles, która zajmuje się na co dzień produkcją trailerów czy stron internetowych. O tych przypadkach poczytacie więcej w tym miejscu.

Dopiero w grudniu zeszłego roku Square Enix puściło parę z ust poprzez serwis Twitter, gdzie pojawił się komunikat niepotwierdzający co prawda, że nowa część gry to Shadow of the Tomb Raider, lecz jasno dano nam do zrozumienia, że nowy Tomb Raider powstaje. Podano wówczas, że więcej informacji poznamy w 2018 roku podczas ważnego wydarzenia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się