Fani Tomb Raidera, oto kolejne potwierdzenie nowej części gry!

Oficjalnie niczego jeszcze nie powiedziano, lecz…

… wiadomo już od dawna, jak będzie się nazywać kolejna część przygód dzielnej pani archeolog. Shadow of the Tomb Raider wydostało się na światło dzienne już w zeszłym roku i co ciekawe, przeciek pochodził z metra w Montrealu (poniżej wszystko przypominamy).

Następnie – już w tym roku – mieliśmy przeciek o przybliżonej dacie premiery tytułu od brytyjskiego Official PlayStation Magazine. Wiewiórki podszeptują nam, że Shadow of the Tomb Raider może zostać wydany na początku 2018 roku – donosiło wspomniane źródło już w maju.

O grze nadal nie wiemy praktycznie nic. Targi E3 nie przyniosły ze sobą ani zwiastuna, ani nawet teasera. Ponoć gra Shadow of the Tomb Raider zostanie zaprezentowana w późniejszym terminie tego roku.

Czekając na oficjałkę przychodzi do nas potwierdzenie, że tytuł rzeczywiście powstaje i nazywa się Shadow of the Tomb Raider. Logo tytułu ujawniła nieumyślnie (strona już usunięta) agencja kreatywna TakeOff z Los Angeles, która zajmuje się na co dzień produkcją trailerów czy stron internetowych.

Zatem spokojnie – Lara powróci i musimy po prostu uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. A oto wspomniane logo:

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider ujawnione w… metrze

Przecieki w naszej branży się zdarzają, lecz takich jest naprawdę niewiele. Jeden z pasażerów metra w Montrealu przyłapał w listopadzie zeszłego roku tajemniczą personę, która otworzyła w zatłoczonym wagonie laptopa, na którego ekranie ukazały się zapiski dotyczące Shadow of the Tomb Raider.

Pasażer zdołał wykonać jedynie niewyraźne zdjęcie, które wrzucił na forum Reddit jako użytkownik o pseudonimie Tripleh280. Serwis Kotaku dowiedział się od niego, że otwarta strona dotyczyła oprawy wizualnej Shadow of the Tomb Raider, lecz niestety z fotki nic nie da się rozczytać. Kotaku pisze jednak, że osobne źródło potwierdziło, że tak właśnie będzie brzmiał tytuł kolejnej gry z Larą Croft w roli głównej.

Zatem po Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider szykujemy się na Shadow of the Tomb Raider!

Warto zwrócić również uwagę na to, że zdjęcie zostało wykonane w Montrealu, gdzie znajduje się siedziba studia Eidos Montreal znanego choćby z serii Thief czy Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Prawdopodobnie to właśnie ten zespół będzie odpowiedzialny/współodpowiedzialny za ujawnioną grę z dzielną panią archeolog.

Na koniec przypominamy, że kilka lat temu mieliśmy w branży podobny wyciek, tyle że w samolocie, gdzie jeden z pasażerów pochwalił się niechcący Assassin’s Creed 4: Black Flag.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider

Tomb Raider ma już 20 lat. Najważniejsze wydarzenia dla serii w jednym miejscu

Z okazja premiery specjalnej wersji Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration, wydawca gry opublikował ciekawą infografikę pokazującą wiele istotnych dla serii wydarzeń. Są na niej zaznaczone nie tylko premiery wszystkich odsłon.

Zobaczcie tutaj zdjęcia twórców, fanów, edycji kolekcjonerskich, komiksów i ciekawostek. Jeśli lubicie przygody dzielnej archeolog, nie możecie przegapić analizy infografiki, którą prezentujemy poniżej. Zapoznajcie się z nią koniecznie!

tomb-raider

Rise of the Tomb Raider – PS4 vs PS4 Pro 4K. Porównanie

Jeśli chcecie zobaczyć różnice pomiędzy Rise of the Tomb Raider zarejestrowanym na zwykłym PlayStation 4 a tym, co zobaczymy na PS4 Pro, zapraszamy na poniższy filmik od YouTube’ra posługującego się nickiem Cycu1.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.