Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Shadow of the Tomb Raider z ciekawym pomysłem na poziomy trudności

Twórcy gry Shadow of the Tomb Raider ujawniają szczegóły dotyczące poziomów trudności w nowej przygodzie z Larą Croft. Dostaniemy naprawdę duże pole manewru i dostosujemy różne aspekty gry do własnych potrzeb.

To, że w Shadow of the Tomb Raider znajdziemy kilka poziomów trudności, nie stanowi żadnej rewelacji. Lecz fakt, że osobno ustawimy poziom trudności dla eksploracji, zagadek oraz walki, brzmi już naprawdę interesująco.

Shadow of the Tomb Raider – poziomy trudności

Deweloperzy przedstawili na oficjalnym blogu Shadow of the Tomb Raider szczegóły odnośnie poziomów trudności w grze. Odpalając grę i zaglądając do opcji, będziemy mogli ustawić cztery warianty trudności dla każdego ze wspomnianych aspektów (eksploracja, walka, zagadki). Jak przełoży się to na rozgrywkę?

Shadow of the Tomb Raider

Walka

Walka na łatwym poziomie to żadne wyzwanie. Wrogowie mają małe paski zdrowia i zadają nam mniej obrażeń, dostajemy sporo amunicji rozrzuconej w skrzyniach, a przeciwnicy mają podświetlane kontury, by łatwiej było ich zobaczyć. Na normalnym poziomie trudności walki oponenci nadal są podświetlani, lecz zadają nam więcej obrażeń, są wytrzymalsi, a skrzynie z amunicją stają się rzadkością. Trzeba więc zacząć liczyć pociski. Kto natomiast preferuje pot i łzy podczas walki, wszystko otrzyma na trudnym poziomie. Tutaj wrogowie są silni i bezlitośni, nie posiadają podświetlenia, a automatyczna regeneracja zdrowia naszej bohaterki jest wyłączona. Na samym szczycie poziomów trudności jest Deadly Obsession, gdzie dodatkowo wyłączony jest HUD, kiedy Lara zostanie wykryta przez wroga.

Eksploracja

Kto wybierze najłatwiejszy poziom eksploracji, z łatwością zobaczy, po których elementach Lara Croft może się wspinać na półki skalne. Będą one oznaczone białą farbą. Przy sekwencjach wymagających naszej zręczności podczas wspinaczki (np. gdy Lara zawiśnie nad przepaścią), będziemy mieli więcej czasu na reakcję. Na tym poziomie możemy liczyć również na rozpalone ogniska, które będą na nasz czekać w obozach. Na normalnym poziomie eksploracji biały znacznik na ścianach będzie bardziej wyblakły, a czas na reakcję podczas wspinaczki zostanie skrócony. Nadal będziemy jednak zasiadać przy wcześniej rozpalonych ogniskach w obozach. Na najtrudniejszym poziomie nie zobaczymy już żadnych podpowiedzi wspinaczkowych w postaci bielszych ścian, obozy nie będą oświetlone, czas reakcji przy akcjach wspinaczkowych stanie się drastycznie krótki, a do tego podczas eksploracji świata nie skorzystamy z tzw. Instynktu Przetrwania, dzięki któremu można podświetlać przedmioty interakcji. Na poziomie Deadly Obsession obozy będą natomiast nieoświetlone, a przy rozpalaniu ogniska stracimy zasoby. Tylko tutaj będziemy mogli zapisać stan gry!

Shadow of the Tomb Raider

Zagadki

Na łatwym poziomie zagadek Lara będzie nam podpowiadała, jaki jest kolejny krok do rozwiązania danej zagadki, a interaktywne obiekty są podświetlone w Instytucie Przetrwania, z tym, że te naprawdę ważne będą mieniły się na niebiesko. W przypadku zagadek nastawionych na czas, stoper nie będzie bezlitosny dla naszej bohaterki. Kto włączy normalny poziom zagadek, również usłyszy podpowiedzi od Lary, lecz będą one bardziej ogólne. Nadal pozostanie możliwość podświetlenia obiektów do interakcji, lecz bez niebieskiej poświaty wokół szczególnie ważnych przedmiotów. Zagadki czasowe będziemy musieli wykonywać natomiast nieco szybciej. Na trudnym poziomie zagadek oraz poziomie Deadly Obsession, nie będzie żadnych podświetleń, czasu na myślenie będzie niewiele, a Lara nie uraczy nas żadną podpowiedzią. Wszystko na naszej głowie.

Shadow of the Tomb Raider

Dajcie znać, na jakie poziomy się szykujecie! Premiera Shadow of the Tomb Raider została zaplanowana na 14 września tego roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%