Na drugi sezon The Last of Us poczekamy. Znamy potencjalną datę i możliwą aktorkę Abby

Serial The Last of Us - jest data 2. sezonu i potencjalna aktorka Abby
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Serial The Last of Us dostanie drugi sezon, ale jest to pieśń… przyszłości. I to trochę odległej. Na otarcie łez mamy najświeższe wieści castingowe.

Dwie wieści w jednej. Zacznijmy jednak od tej nieco ważniejszej, czyli ile jeszcze trzeba czekać na drugi sezon The Last of Us? Wiadomo, że strajk scenarzystów, a potem strajk aktorów nieco przeszkodziły w planach wydawniczych największych producentów. Dlatego data nie jest wcale taka bliska, choć – jak na możliwości – i tak wydaje się w miarę prędka.

Serial The Last of Us – kiedy 2. sezon?

Jak wyczytamy na Production List, serial TLoU wznowił produkcję, akurat po zakończeniu strajków WGA i SAG-AFTRA. Pierwszy klaps ma paść na planie już 7 stycznia 2024 roku, czyli aktorzy wracają do swoich ról niebawem. Zdjęcia odbędą się w Vancouver, w Kanadzie. Wedle zdobytych informacji, wskazuje to na debiut drugiego sezonu na platformie MAX (dawniej – HBO Max) w 2025 roku, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Oczywiście na planie znów pojawi się Pedro Pascal jako Joel i Bella Ramsey jako Ellie. To jednak nie koniec, bo drugi sezon najpewniej będzie miał większą skalę – tak jak i gra wideo. Tym razem fani drugiej części wydanej na PS4 i PS5 mogą zacierać ręce, bo pojawi się nowa postać, która w grze była grywalna. Abby, bo o niej mowa, ma stanowić jedną z głównych bohaterek produkcji.

Nie wiemy, kto może się w nią wcielić, ale ostatnie przecieki brzmiały szalenie pozytywnie. Teraz jednak pojawiły się nowe. Wedle niepotwierdzonych informacji portalu The Insider, to właśnie Kaitlyn Dever stara się o tę rolę. Aktorka znana z niedawnego horroru Disney+, czyli Nie Ocali Cię Nikt, właśnie za sprawą świetnie przyjętej roli w filmie, postanowiła ubiegać się o wcielenie się w Abby. Dever pierwotnie miała grać Ellie, ale nim produkcja ruszyła, okazała się “za stara” na tę postać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie