Aktor z The Last of Us odniósł się do homofobicznych komentarzy. “To historia miłosna, dupku”

Serial The Last of Us - aktor komentuje homofobiczne komentarze | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Serial The Last of Us okazał się wielkim sukcesem, ale nie ominęły go kontrowersje. Nick Offerman odniósł się do negatywnych komentarzy dotyczących jednego z odcinków.

Odcinek z Billem i Frankiem dla jednych okazał się jedną z najpiękniejszych historii o miłości w telewizji, a dla innych niepotrzebną wydmuszką, wrzuconą rzekomo na siłę. Zdecydowanie nie pomogło, że cały epizod skupiał się na wydarzeniach z przeszłości, a w centrum zainteresowania stawiał homoseksualną parę. W sieci oczywiście sprowokowało to mnóstwo negatywnych opinii.

Serial The Last of Us – Offerman komentuje homofobów

Nick Offerman odgrywał w produkcji rolę Billa, za co został nagrodzony nie tylko statuetką Emmy, ale niedawno również i Independent Spirit Award. W trakcie swojego przemówienia na gali odniósł się do negatywnych i homofobicznych komentarzy.

Wow, dziękuję bardzo. Jestem zaskoczony, że znalazłem się w tej kategorii, co jest szalone. Dziękuję HBO za to, że ma odwagę uczestniczyć w tej tradycji opowiadania niezależnych historii. Historii z odwagą, które gdy pojawia się homofobiczna nienawiść i ktoś pyta, dlaczego zrobiliśmy z tego historię gejowską, odpowiadamy: Ponieważ zadajesz takie pytania. To nie jest historia gejowska, to historia miłosna, ty dupku!

– aktor powiedział po odebraniu statuetki

Obecnie trwają prace na planie 2. sezonu serialu. Postać Billa w nim nie powróci. Spodziewać się możemy sporego zastrzyku nowych aktorów i aktorek, w tym tych kluczowych dla scenariusza. I nie, ostatecznie nie będzie żadnego spin-offu o Billu i Franku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie