To może być najstraszniejszy horror z kosmitami od lat. Zobaczcie zwiastun filmu, który trafi na streaming

No One Will Save You będzie najlepszym horrorem o kosmitach od lat?
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

No One Will Save You to nowy horror o kosmitach. I to takich “ufoludkach”, które nawiedzają Ziemię. Wygląda obiecująco, więc warto wpisać film do kalendarza premier.

Od czasów Znaków Shyamalana nie dostaliśmy zbyt wielu udanych filmów o kosmitach. I nie mówię tu o horrorach science-fiction w stylu Obcego. Chodzi mi bardziej o kultowe ufoludki nawiedzające Ziemię, czasem kradnące bydło, a czasem czyhające na ludzi. No One Will Save You może to zmienić, bo zwiastun obiecujący klimatyczny i nawet nieco przerażający horror.

No One Will Save You od 20th Century Studios to pełne akcji starcie Brynn z zastępem pozaziemskich istot, które zagrażają jej przyszłości, jednocześnie zmuszając ją do uporania się z przeszłością. Film został napisany i wyreżyserowany przez Briana Duffielda, a muzykę do niego skomponował Joseph Trapanese.

– czytamy w dość oszczędnym opisie zwiastuna

Twórcy chcą więc wypełnić pewną niszę, której fani nie dostali za bardzo nic dobrego od lat. Oczywiście filmy jak Dark Skies czy nawet Cloverfield Lane 10 mają wielu zwolenników, ale No One Will Save You wydaje się tu swego rodzaju powrotem do przeszłości. Wystarczy tylko obejrzeć zwiastun, który faktycznie nastraja pozytywnie. Mamy tu kosmiczne “szaraki”, wielkiego potwora i jedną dziewczynę (w tej roli Kaitlyn Dever), która musi sobie z tym wszystkim poradzić.

Jest klimatycznie i czuć w tym wszystkim element horroru, tak zresztą często spychany na drugi plan w przypadku podobnych obrazów. Nawet w komentarzach pojawiło się wiele pozytywnych opinii. Sporo osób chwali montaż zwiastuna, który tym razem nie pokazuje zbyt wiele, ale niejako obiecuje dobrą zabawę dla fanów tego typu kina. Niektórzy twierdzą wręcz, że to trochę slasher, ale z kosmitami w roli głównej. Brzmi dobrze!

Film na streaming ma trafić już 22 września 2023 roku. W Polsce najpewniej będzie dostępny na Disney+.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie